Vaše akce


Čtení s kouzelnou babičkou Aničkou a kocourem Matyášem

Čtení s kouzelnou babičkou Aničkou a kocourem Matyášem

Dne 6. 11. 2019 naše děti navštívila kouzelná babička Anička a její kocour Matyáš. Babička Anička je jednou z babiček našich dětí, a také bývalou paní učitelkou MŠ. Babička dětem před spaním přečetla pohádku JAK KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA VAŘILI ŠÍPKOVÝ ČAJ. Děti byly z návštěvy kouzelné babičky unešené a takřka okamžitě ji přijaly za „svou“ babičku. Babička děti svým přednesem dokonale zaujala...

...číst více

Čtení s podzimní vílou

Čtení s podzimní vílou

Dne 16. 10. naši školku navštívila podzimní víla s ježečkem Dupálkem, kteří děti přišli požádat o pomoc při ukládání zvířátek k zimnímu spánku. Požádali děti, aby jim pomohly vytvořit hmyzí domeček pro všechna drobná zvířátka, která nemají místečko, kde by v zimě přebývala. Na oplátku víla s Dupálkem předali dětem pytlíčky se sušenými jablíčky a přečetli pohádku O JEŽEČKOVI DUPÁLKOVI. Na...

...číst více

Čteme všude a s námi i ostatní

Čteme všude a s námi i ostatní

Počátek listopadu a my máme za sebou jeden z oblíbených svátků „Halloween“. Svátek, který byl přijat z jiné části světa, ale u nás si našel oblibu. Jde o svátek magický, mnohdy i strašidelný. I když na druhou stranu jde o vzpomínku na zemřelé u nás tzv. Dušičky.  Toto období využily i nastávající paní vychovatelky ve školní družině u Veverušáků.

Je úterý, 5. 11. a do školní družiny 2. oddělení...

...číst více

Pohádkové příběhy o přírodě v družině

Pohádkové příběhy o přírodě v družině

Dnešní den jsme v družině opět věnovali společné četbě z nové knihy, kterou je Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti. Na jejím vzniku má velkou zásluhu společnost Skanska a Vydavatelství a nakladatelství Albatros Média. Křest této knihy proběhl 19. října v Praze. Kniha se dostala i k nám do školní družiny.

Téměř konec druhého měsíce nového školního roku a my se opět všichni setkáváme, abychom...

...číst více

Po stopách Boženy Němcové

Po stopách Boženy Němcové

V úterý 26. září jeli žáci 7. třídy a vybraní žáci 8. třídy ZŠ a MŠ Proseč do České Skalice a Ratibořic. Nejdříve navštívili Muzeum Boženy Němcové v České Skalici a starou školu, do které chodila i Barunka Panklová. Poté se všichni vydali pěšky do Ratibořic, kde navštívili zámek. Zde kdysi bydlela kněžna Kateřina Vilemína Zaháňská, tedy „paní kněžna“ z Babičky.

Po prohlídce celá výprava...

...číst více

Osobnosti sportu čtou dětem

Osobnosti sportu čtou dětem

Ve středu za námi přijel basketbalista Petr Bohačík a četl nám z knihy Martiny Drijverové Nezbedníci. Celá škola poslouchala se zatajeným dechem příběhy v podání také našeho druhého hosta, trenéra basketbalistů NH Ostrava. 

...číst více

Čtení v 1. třídě

Čtení v 1. třídě

V pátek 4. října 2019 zahájili žáci 9. ročníku ZŠ a MŠ Proseč pravidelné letošní čtení dětem z 1. třídy. Předčítající si pro ně připravil text z pohádky Pan Sova od Arnolda Lobela. Dětem se pohádka velice líbila, a tak si po vyslechnutí příběhu ještě chvilku povídaly a odpovídaly na otázky k této pohádce.

...číst více

Pohádka O paní Nudě

Pohádka O paní Nudě

Kdo by snad věřil tomu, že děti ze Závodí, se nudí. To přeci nemůže být ani pravda. O nudě nemohou však přemýšlet ani děti ze školní družiny. I jejich mimoškolní program je velmi pestrý. V dubnu loňského roku nás navštívilo Pohádkové divadlo, Řimbaba s Vodnickou pohádkou. Krásné představení a výkony samotných herců nás oslnily na tolik, že jsme si Divadlo Řimbaba z Plzně pozvali na začátek října. Velice...

...číst více