Vaše akce


Beseda a autorské čtení na ZŠ Volgogradská, Ostrava

Beseda a autorské čtení na ZŠ Volgogradská, Ostrava


Opět jsme si výuku zpestřili milou návštěvou. Pozvání k nám přijala spisovatelka Ester Stará.
Paní Stará je nejen spisovatelka, ale také učitelka, speciální pedagožka a logopedka, proto je jí svět dětí velice blízký.
Beseda byla tak trochu i „zkoušením“, neboť v jejím průběhu měla paní spisovatelka pro děti připravenou spoustu otázek, které vycházely z jejího vyprávění nebo prezentace knih. A tak jsme postupně prověřili nejen naši...

...číst více

Království víl

Království víl

MŠ Nížkovice. Během jarních prázdnin si děvčátka v knihovně školky vybraly knihu Království víl od spisovatelky Zoriny Baldescu. Kniha je zaujala díky autorčiným nádherným ilustracím. Knihu jsme si společně představili v Centru setkávání a po té jsme si z ní četli na pokračování při odpočinku. Příběh a krásné ilustrace děvčata inspirovaly k vytvoření společných koláží s kombinací malby vodovými barvami a vykreslení obrázků víl.

...číst více

Pohádka o rukavičce

Pohádka o rukavičce

MŠ Nížkovice. Aktivita vznikla po přečtěni pohádky Rukavice z knihy Čaroděj Mordydy na motivy ruských pohádek vypráví Jan Vrána, kterou z domu přinesla paní asistentka. Pohádka děti inspirovala k dalším činnostem prolínajících se celým týdnem. Postupně si přinášeli z domu plyšáky zvířátek a pohádku si zdramatizovaly. Společně se dohodly a pozvaly na představení mladší děti z 1. třídy. V dalším týdnu vyrobily pro mladší děti papírové...

...číst více

Andělské čtení

Andělské čtení

Na Mikuláše ŠD navštívila zástupkyně naší školy p. Jana Kadlčíková v podobě anděla. A potěšila nás s četbou z knížky, kterou jsme ještě neznali. Z tohoto krásného setkání jsme si odnesli nejen zážitek z krásného příběhu, ale i dárek v podobě záložky.

...číst více

Autorské čtení malých talentů

Autorské čtení malých talentů

 
Dne 23. ledna 2024 proběhl v divadelním sále SVČ Ostrčilova slavnostní křest pohádkové knižní publikace BAREVNÉ POHÁDKY „Co se ukývá na dně školní aktovky“, do níž byly zařazeny a porotou oceněny práce dvou naších žákyň – Elišky Buriánkové a Magdalény Buriánkové.
Tyto dvě malé spisovatelky ze základní školy Volgogradská 6b v Ostravě-Zábřehu pak uspořádaly pro své spolužáky čtenářskou dílnu s autorským čtením. Kdo ví, možná o jejich...

...číst více

Bylo Nebylo

Bylo Nebylo

BYLO NEBYLO a BYLO NEBYLO příběhy s otevřeným koncemí jsou knihy plné krátkých vymyšlených příběhů od dětí předškolního věku.

Jednotlivé příběhy obsahují různé postavy a události, které děti samy vymyslely se svou učitelkou Veronikou Dvořákovou, která knihám dala konečnou podobu. Knihy jsou doplněny o dětské ilustrace k příběhům, které nakreslily samy děti.

V červnu 2023 měla první kniha svůj velký křest. Ten se konal v...

...číst více