Vaše akce


Jak souhvězdí dostala svá jména

Jak souhvězdí dostala svá jména

V hodinách Přírodovědy se učíme o vesmíru a děti toto téma velmi baví a zajímá. Společně jsme se dostali až k 12 souhvězdím zvěrokruhu. Na youtube jsme si pustili dokument o souhvězdích a znameních. Děti zajímalo, podle čeho a proč lidé pojmenovali souhvězdí. Zašli jsme proto do knihovny a objevili knihu od spisovatelky Jany Eislerové Jak souhvězdí dostala svá jména /Fragment/ a hned jsme se pustili do čtení. Každého samozřejmě...

...číst více

Eduard Bass a jeho Klapzubova jedenáctka

Eduard Bass a jeho Klapzubova jedenáctka

1. ledna roku 2023 uplynulo 135 let od narození českého spisovatele, novináře, zpěváka, fejetonistu, herce, recitátora a textaře Eduarda Basse. Eduard Bass proslul zejména knihami Klapzubova jedenáctka a Cirkus Humberto. S trochou zpoždění si toto výročí připomenuly i děti ze školní družiny.

Dnes si děti z 2. oddělení od Veverušáků připomenuly 135. výročí narození velké osobnosti, českého spisovatele Eduarda Basse. Kdopak by neznal...

...číst více

Hurvínkův svět

Hurvínkův svět

 

Herečka a spisovatelka Sandra Pogodová se stala hostem v prvním čtení roku 2023 v naší knihovně. Společně jsme otevřeli knihy s veselými příhodami nejslavnější dřevěné rodinky. Kdo z nás by neznal Spejbla, Hurvínka, Máničku či Žeryka. Četli jme o novoročních předsevzetích a dobrých skutcích, zasmáli jsme u vtipů o této svérázně rodině, zjistili jsme, že Hurvínek má rád hudební nástroje a také, že úklid pokojíčku nemáme rádi.

...číst více

Ptačí hodinka skončila

Ptačí hodinka skončila

Ano, Ptačí hodinka skončila i v naší školní družině. Pro nás byla docela úspěšná, neboť jsme mohli na vlastní oči pozorovat a počítat současné naše sousedy – opeřence ptáčky. Všichni jsme si zopakovali to, na co jsme se od října připravovali. Poznat naše nejznámější sousedy z rodu ptáků je důležité. Měli bychom vědět, kdo tu s námi žije.

K Ptačí hodince, ale v jiné podobě, jsme se vrátili ještě i dnes. Nepozorovali jsme naše...

...číst více

Opožděný vánoční dárek pro děti školní družiny

Opožděný vánoční dárek pro děti školní družiny

Je začátek nového roku 2023, Vánoce jsou již několik dnů za námi, ale vánoční dárek jako odměnu za svoji práci obdržely děti ze školní družiny. Jejich úspěchy mají pokračování. Zpočátku jsme všichni přemýšleli, za co tento dárek může být. Je pravda, že děti z družiny se neustále něčemu věnují, neustále soutěží a pak nikdo z nás neví, za co je, případná odměna. Ovšem, zde jsme si byli i trochu jistí.

Rok 2022 byl vyhlášen...

...číst více

Lucinka a uzdravený sobík

Lucinka a uzdravený sobík

Několik dnů jsme opět po prázdninách zpět ve škole a po skončení výuky ve školní družině. V našich myslích neustále máme vzpomínky na Vánoce a na dárky od Ježíška. To nám ještě chvíli v hlavičkách zůstane. Proto se snad ani nelze divit, že děti z 3. oddělení si dnes sáhly po knize, kterou napsala Anne Boothová a ilustrovala Sophy Williamsová s názvem Lucinka a uzdravený sobík. Knihu si půjčily od dětí z 2. oddělení – Veverušáků.

...číst více

Náhoda a přátelství z čistého nebe

Náhoda a přátelství z čistého nebe

Jsou to právě v těchto dnech přesně tři roky, kdy se děti naší školní družiny seznámily se spisovatelkou Janou Brnušákovou. Situace stejná dnes jako před třemi lety. Vánoce, děti obdržely knihy spisovatelky Jany Brnušákové. Ještě před odchodem na zimní prázdniny jsme se do knih podívali a začaly z nich číst. Nejkrásnější však byla kniha Králíček Toby, pes Birk a lesní hrad. V tu chvíli nás napadlo, abychom paní spisovatelce poděkovali...

...číst více

Lucinka a kouzelný oslík

Lucinka a kouzelný oslík

Dva dny před koncem roku a odchodem na zimní prázdniny se dětem naší školní družiny dostalo velké ocenění. Za svoji práci se nám dostalo několik knih.

Ve školní družině se konala vánoční besídka a pro děti zde bylo i několik dárků. Ve většině případech se jednalo o knihy. Jako by ten Ježíšek věděl, že naše děti rády čtou a seznamují se s novými knihami. Bylo to opravdu štěstí, anebo jen náhoda? Po rozbalení jsme zjistili, že...

...číst více

Vánoční čtení v Knihovně Nezvěstice

Vánoční čtení v Knihovně Nezvěstice

Místní knihovna Nezvěstice se zapojila do čtení dětem od prosince 2022. Do Vánoc jsme stihli uspořádat čtyři malá čtení pro děti z MŠ i pro družinu ZŠ.
Mateřáčci si poslechli příběh o potížích vánočního dědečka s doručováním dárku. Školákům jsem četla vánoční pohádky od Zbyňka Malinského (Jak byly Vánoce málem na blátě, Jak přízemní mrazík Ferda udělal příliš tenký led). Kromě čtení jsme si také popovídali o vyprávěných...

...číst více

Mikeš s dětmi ve školní družině

Mikeš s dětmi ve školní družině

Nenašel by se snad nikdo, kdo by neslyšel o mluvícím Mikešovi, který žil v Hrusicích u Ševců. Určitě všichni též znají jeho kamarády Pepíka, Pašíka a kozla Bobeše. Vždyť spolu zažili mnoho krásných a veselých kousků. Jednoho dne se černý kocourek vypravil do světa a prožil tam mnoho dobrodružství. A právě u těchto veselých příběhů, se sešly i děti naší školní družiny.

Nešlo jen o ukázkovou četbu z knihy Mikeš, šlo ještě i o...

...číst více