Vaše akce


13. leden se blíží …

13. leden se blíží …

Kdo by nevěděl, jaká událost se odehrála 13. ledna 2000. Všem nám je jasné, že se v Českém Krumlově medvědím rodičům Kateřině a Vokovi narodila 3 medvíďata. Ta se pak stala hrdiny večerníčku pro děti „Méďové“, který ztvárnil pan Václav Chaloupka. Po natočení Vojta, Kuba a Matěj našli svůj domov na Městské hoře v Berouně. Po 16 letech došlo k nečekané události, kdy Vojta při koupání v bazénku zkolaboval a zemřel. Každým rokem...

...číst více

O sýkorce Žlutěnce

V pátek se celá naše družina zapojila do počítání ptáčků u krmítka, nebo v jeho blízkém okolí. Krásná pozorování našich opeřenců nás dovedla i k další činnosti, kterou je jak jinak než četba pohádek k danému tématu.

A tak dnes zbytky dětí, které nechodí na bruslení se sešly ve školní družině a vyprávěly o tom, co všechno viděly. Jejich vyprávění nám ještě k tomu domalovala pohádka O sýkorce Žlutěnce. Krásné pohádky, které vychází...

...číst více

Ptačí hodinka a Pohádkový dědeček

Ptačí hodinka a Pohádkový dědeček

Děti naší školní družiny se zapojily do projektu Ptačí hodinka a 7. 1. 2022 se vydaly počítat ptáčky na krmítku. Toto své pozorování však spojily i s četbou z knihy.

Než se malí prvňáčci vydali na počítání ptáčků na krmítku, přiblížili si život ptáčků z knihy Eduarda Petišky „Pohádkový dědeček“. Proto ani dnes nechyběla četba o ptáčcích z knihy. O čem jsme si vlastně četli? O nenasytném vrabci, O panu Šnofousovi. Děti též...

...číst více

Školáci školkáčkům

Školáci školkáčkům

Děti ze ZŠ v Kuchařovicich nám přišly přednést pohádku "Jak si pejsek s kočičkou vařili dort". Měly k tomu připravené obrázky. A na konci pohádky rozdaly "školkáčkům" omalovánky s pejskem a kočičkou. Akci, kdy školáci hrají nebo předčítají našim dětem ve školce, pořádáme pravidelně, vždy jednou do měsíce. 

...číst více

Družina zdobí stromeček v lese pro zvířátka

Družina zdobí stromeček v lese pro zvířátka

Poslední den školní výuky a konec roku 2021. Děti ze všech odděleních se na dnešek těší, neboť nás čeká velký úkol. Ozdobit stromek v lese, abychom zdejším zvířátkům zpříjemnili čas Vánoc, a hlavně Štědrý den.

Skončilo vyučování, odcházíme na oběd a jdeme se připravit na velké tažení za zvířátky do lesa. Než vyjdeme, ještě doplníme zásoby do krmítek v parku u školy a pak jdeme. Dnes i jiným směrem. Změna je život. Navštívíme...

...číst více

Prvňáčci si krátí chvíli čekáním na Vánoce

Prvňáčci si krátí chvíli čekáním na Vánoce

Každá kniha dokáže zkrátit dobu čekání na to, na co se těšíme. Tentokrát se děti těší na Štědrý den, na Vánoce, na dárky pod stromečkem. Ta doba očekávání je opravdu dlouhá.

Prvňáčci z naší školní družiny sáhli po knize „Ježíšek vypráví o vánočních tradicích“. Knihu napsala František Ber a my si ji začali číst. Ježíšek vypravuje pohádky o vánočních zvycích a tradicích. Například se dovídáme, proč se na Štědrý den večer pouštějí...

...číst více

Vánoční příběh trochu jiný

Vánoční příběh trochu jiný

Část dnešního odpoledne se děti naší družiny opět sešly, aby si přečetly trochu jiný, ale též velmi zajímavý Vánoční příběh. Bylo to poté, co část dětí z družiny odešla na bruslení s Bruslařskou školou na zimní stadion v Berouně.

Po skončení výuky jdeme do družiny, kde na nás čeká opět četba z krásné knihy. Vánoční příběh – Emma Mora, ilustrace Kennedy. Ale pozor! Z italského originálu přeložila příběh Kateřina Bonnerová.

...číst více

Čekání na Vánoce s knihou v ruce

Čekání na Vánoce s knihou v ruce

Kdo by z nás neměl rád Vánoce, ale i krásnou vánoční náladu a vánoční příběhy. Každý se snaží svým způsobem zkrátit dobu čekání na vytoužené svátky v roce, kterými jsou u nás zcela určitě Vánoce. A tak s knihou v ruce si dnes děti z 2. oddělení školní družiny krátily dobu očekávání.

Děti z 2. oddělení školní družiny si dnes zimní odpoledne užívaly nejen výrobou dárků, ale i četbou krásné knihy, kterou je „Vánoční příběh“...

...číst více

Adventní předčítání na Formance

Adventní předčítání na Formance


V tomto týdnu se u nás na škole uskutečnilo v rámci Celé Česko čte, nejen čtení s panem Bc. Pavlem Kotalou , lesníkem z Lesní školy Bělský les, ale také žáci druhého stupně předčítali v naší knihovně prvňáčkům. Pan Kotala předčítal z knihy Byliny malé čarodějky, která vařila různé lektvary. Také donesl bylinky, uvařil voňavý adventní čaj a povídal, k čemu bylinky slouží, jak je pěstovat a proč.

...číst více