Vaše akce


Jaroslav Seifert ve školní družině

Jaroslav Seifert ve školní družině

Právě dnes uplynulo 120 let od narození českého básníka, spisovatele, novináře a překladatele Jaroslava Seiferta. Patřil mezi členy hnutí Devětsil, stál na počátku českého uměleckého směru poetismu. Je jediným českým nositelem Nobelovy ceny za literaturu, která mu byla udělena 10. prosince 1984.

Děti naší školní družiny si připomenuly nejen život Jaroslava Seiferta, ale přečetly si některé verše z jeho knihy. Jako první se nám...

...číst více

Čteme i u prvňáčků

Čteme i u prvňáčků

Naše družina je již řadu let zapojena do projektu Celé Česko čte dětem. Proto od samého zahájení naší činnosti jsme v odděleních započali se čtením. Ne jinak tomu je i u našich malých prvňáčků, které se do projektu také již dostali.

Stačí malá chvilka četby a je vyhráno. Takto to začalo i v 1. oddělení naší školní družiny. Děti sice číst neumí, ale paní vychovatelka s nimi již začala. Vybrali si knihu spisovatelky Ljuby Štíplové...

...číst více

Týden čtení říjen 2020/21

Týden čtení říjen 2020/21

ZŠ Bártlova se již druhým rokem účastnila týdne čtení. Četlo se ve třídách, v tělocvičně nebo venku a jednotlivé třídy si pak vytvořily malovanou, některé i psanou knihu. Pak se udělala výstava knih ve škole a žáci byli odměněni. Byl to moc hezký týden plný knih.

...číst více

Společné čtení

Společné čtení

Společné čtení – každá třída si vyslechla prezentaci zajímavých nových knížek adekvátní ke svému věku, co by je mohla zajímat, některé knihy měly úspěch a stále kolují mezi dětmi.

 

7.10.    6.třída (učitelka Grocká)  22 dětí

8.10.    5.třída (učitelka Hrabovská) 18 dětí , 3.třída14 dětí  (učitelka Pitroffová)

9.10.    4.třída (učitelka Pokorná) 15 dětí, 2.třída (učitelka Dvořáková) 16 dětí

10.10.  7.třída (učitelka...

...číst více

Družina začíná číst

Družina začíná číst

Po čtrnácti dnech ve škole v novém roce a četba ve školní družině se opět rozjíždí. Veverušákům z 2. oddělení školní družiny se dostala do ruky kniha s názvem Hororová čítanka od spisovatele Jana Nejedlého a ilustrátora Jaromíra Plachého. Knihu přinesl spolužák z 3. oddělení a Honzík nám ji vřele doporučil. Tvrdil, jestli máme rádi horory, tak je to ten správný kousek. Vřele nám ji doporučil a měl pravdu.

Hned druhý den, v odpočinkové...

...číst více

Beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

Beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

Na besedy se známou spisovatelkou Klárou Smolíkovou chodí děti do žamberské knihovny moc rády. Ať už pro ně vybereme téma o husitech, čertici Dorce či vynálezci Alvovi, vždy se děti skvěle baví a odnášejí si poznatek, že knížky nejsou žádná nuda, ale naopak - čtení je zábava a dobrodružství.

...číst více

Hrnečku vař aneb čteme a vaříme z Pohádkové kuchařky

Hrnečku vař aneb čteme a vaříme z Pohádkové kuchařky

Hrnečku vař aneb čteme a vaříme z Pohádkové kuchařky 

Letošní poslední setkání deváťáků s prvňáčky v rámci projektu Celé Česko čte dětem bylo zaměřeno nejen na čtení, ale také na vaření. Protože se prvňáčci v hodinách věnují tématu o jídle, vybrali deváťáci ke čtení pohádky z Pohádkové kuchařky Ivony Březinové. A tentokrát četli nejen nejstarší žáci, ale i ti nejmladší. Vzájemně se střídali ve čtení pohádek a také receptů,...

...číst více

Školní družina vzpomíná na spisovatelku Vítězslavu Klimtovou

Školní družina vzpomíná na spisovatelku Vítězslavu Klimtovou

Dnes se děti ve školní družině věnovaly četbě knih od známé spisovatelky, grafičky a ilustrátorky Vítězslavy Klimtové. Nebylo to jen tak náhodné čtení. Šlo spíše o vzpomínku na tuto velkou osobnost. Právě 10. září si připomínáme 5. výročí její smrti. Nikdy nemůžeme zapomenout na její krásnou Pohádkovou zemi v Pičíně. Tato známá objevitelka pohádkové země plné strašidýlek, skřítků, víl, rusalek, které s trochou fantazie každý nalezne...

...číst více

Školní družina si připomíná 1100 let svaté Ludmily

Školní družina si připomíná 1100 let svaté Ludmily

Život známé české světice, babičky svatého Václava, je inspirující i po 1100 letech. V naší školní družině Beroun – Závodí, se bude po celý měsíc září prolínat vzpomínka na svatou Ludmilu.

Ano, je to tak. Již dnes, 3. 9. 2021, jsme zahájili tuto vzpomínku. Děti se vydaly se svými vychovatelkami do Muzea berounské keramiky, kde právě probíhá výstava výtvarných prací dětí, dospělých i tvůrčích kolektivů na téma „Svatá Ludmila“. Vzhledem...

...číst více

Knižní piknik v Litobratřicích

Knižní piknik v Litobratřicích

Uspořádali jsme v naši školce krásnou čtecí akci pro děti a dospělé, které se zúčastnilo 50 lidí. Četli nejen dospělí ale také školáci, kteří byli za odvahu odměněni náramky Celé Česko čte dětem. Na pikniku jsme měli spoustu knih k prohlížení, ale také společenské hry a dále jsme soutěžili při hledání pohádkových obrázků po areálu školky. Dětem i rodičům se setkání moc líbilo.

...číst více