Vaše akce


Zpátky do lavic

Zpátky do lavic

Prázdniny uplynuly jako voda a my jsme se zase vrátili zpět do školy. Začal běžný život ve školním roce. Rozjela se i činnost naší školní družiny, i když v našich hlavičkách máme ještě prázdniny. Děti ve školní družině navázaly na prázdniny a započaly tak další ročník Celé Česko čte dětem.

Děti se schází ve svých odděleních, aby zahájily nový školní rok. A jak jinak než četbou. Naši nejmenší z prvních ročníků v 1. a 3. oddělení...

...číst více

Knižní piknik

Knižní piknik

II. ročník Knižního pikniku v naší obci se vydařil. Počasí bylo slunečné, návštěvníků dostatek a nálada parádní. Na akci došly hlavně maminky s malými dětmi, ale i školačky, které nám předčítaly, připojila se také školka po odpoledním spánku. Hlavní částí programu bylo čtení, dále hraní her, soutěžení, dílničky a odměny. Téma bylo hmyzí: Příhody včeličky Emičky (Lenka Jakešová), nezklamala ani Červená Karkulka z knihy Chvilka...

...číst více

Beseda a čtení pro příměstský tábor

Beseda a čtení pro příměstský tábor

Naši knihovnu navštívil příměstský tábor Jiřice u Miroslavi. Na děti čekala beseda na téma vznik knih, knihy a kroniky. Děti si vyzkoušely čtení z historické kroniky. A po přesunu do knihovny jsme četli zajímavosti o zvířatech. Součástí akce byly i dílničky a pohybové aktivity v tělocvičně.

...číst více

Celé Česko čte dětem v Jabkenicích

Celé Česko čte dětem v Jabkenicích

Od 6. do 16. června jsme opět četli na nejznámějších jabkenických místech. Už osvědčení čtenáři vybrali zajímavé knihy a pro děti připravili i zajímavé úkoly. Jako vždy obdržely všechny děti na závěr čtení knížku.

Inventura po letošním ročníku: zapsáno bylo celkem 51 dětí a 19 dětí přišlo každý den čtení.

Děkujeme všem čtenářům, dětem i rodičům a těšíme se na příště!

...číst více

Ohlédnutí za 12. týdnem čtení dětem

Ohlédnutí za 12. týdnem čtení dětem

Mateřská škola U Rybníka v Bruntále se zapojila do 12. týdne čtení dětem, které proběhlo od 1. 6. do 7. 6. 2022. V rámci této akce si paní učitelky připravily pro děti bohatý program.

Děti měly možnost zhlédnout divadelní představení o Asii a na základě toho, co viděly, si vyrobily maxileporelo s postavami z pohádky. Jednu naši třídu navštívila maminka, která dětem před spaním přečetla pohádku.

...číst více