Vaše akce


S pohádkou do světa fantazie v MŠ Lešenská v Praze

S pohádkou do světa fantazie v MŠ Lešenská v Praze

Každá třída se zaměřila na podrobnější vzdělávací program i přesto, že četbou se zabýváme celý rok. Třída Koťat nejmenších dětí, využila dramatizace pohádky „O kůzlátkách“ a spolupráce s rodiči, kteří s dětmi doma vyráběli krásné záložky do knih. Třída Sluníček si četla s donesených knih z domova, o kterých děti samostatně vyprávěly. Třída předškolních dětí Myšek a Lvíčat vyrobila záložky...

...číst více

10. týden čtení dětem v Bruntále

10. týden čtení dětem v Bruntále

Velkou radost máme z návštěvy Martiny z firmy NOE, která dětem přivezla maňáskové kamarády ze známých oblíbených pohádek, nové zvířecí hrdiny i výukové maňáskové kamarády. Byla to krásná pohádková chvilka plná pohybu, zvuků a radosti. S knihou je vždycky krásně, to ví i báseň co vymyslely děti z třídy Žabiček:

Vždy když knížku otevřeme,

v pohádce se ocitneme.

Jedna stránka pro Karkulku,

...číst více

Děti knížky milují

Děti knížky milují

V této zvláštní době je čtení jednou z mála možných a vhodných aktivit. Proto jsme se sešli nad knížkou Toulání s dětmi Prahou 15 i v zelené třídě mateřské školy "Kostička".

Děti se radovaly z omalovánek a pexesa, které byly vydány spolu s knížkou a všichni společně jsme se radovali z milého setkání. Zdravíme všechny čtenáře z Prahy 15.  

...číst více

V Kovanicích čtou dětem provozní zaměstnanci

V Kovanicích čtou dětem provozní zaměstnanci

Vzhledem k epidemilogické situaci, jsme do akce: Česko čte dětem zapojili provozní zaměstnance a praktikantku.

Ti dětem přečetli knížky od Eduarda Petišky Poslední vlaštovka a  od Josefa Kožíška knížku "Na máku".

...číst více

Veverušáci v Berouně stále čtou

Veverušáci v Berouně stále čtou

2. oddělení školní družiny – Veverušáci, neustále čtou. Tentokrát bylo čtení spjato s připomenutím si 20. výročí vzniku medvědária v Berouně, ve kterém naši medvědí chlupáči nalezli svůj domov.

Nejprve výroba dárků a zapojení se do akce „Malované kamínky“, na které děti malovaly naše medvědy. Ty pak po návratu zpět do školy rozmístí po Městské hoře, kde se medvědárium nachází. A pak hned...

...číst více

Výstavka dětských knih našich babiček a dědečků

Výstavka dětských knih našich babiček a dědečků

Pěkná zpráva také přišla z Klobouk u Brna.

Výstavku knih jsme na naší škole ještě neměli. Natož výstavku knih vydaných před rokem 1970. Sešlo se nám jich opravdu hodně, poslali nám je nejen naši rodiče, ale přispěly nám i některé paní učitelky. Knihy jsme rozdělili do několika sekcí:

- hodně staré knihy

- knihy 1940 - 1950

- knihy 1950 - 1960

- knihy 1960 - 1970

- učebnice

- knihy s vícero...

...číst více

Celé Česko čte dětem, aneb ahoj pane Ezope

Celé Česko čte dětem, aneb ahoj pane Ezope

V Českých Budějovicích oslovili ke spolupráci také rodiče dětí.

Protože jsme třída ,,Ježečků“, oslovili jsme rodiče, aby se svými dětmi vymysleli krátký příběh, ve kterém bude hrát hlavní roli ježek. A ten buď doprovodili ilustracemi, nebo vyrobili cokoliv, co se vztahuje k příběhu.

A protože máme velmi šikovné a kreativní rodiče, sešla se nám během týdne hromada krásných příběhů s obrázky,...

...číst více

Moje leporelo

Moje leporelo

Jak si V.A vytvořila vlastní knihy

V pátek 9.10. jsme se třídou v naší škole v Ostrovačicích zakončili celotýdenní snažení ve výrobě vládních knih. Žáci si vůbec poprvé vyzkoušeli, jaké to je být spisovateli, ale i ilustrátory. Vlastní téma knih je velmi různorodé-každý žák si motiv uchopil velmi osobitě, a proto vznikl pestrý knižní výběr. 

Žáci byli do celé tvory velmi zapáleni, ze svých výtvorů...

...číst více

Čtení dětem v družině pokračuje

Čtení dětem v družině pokračuje

V rámci projektu, Celé Česko čte dětem, úspěšně proběhl u nás Týden čtení dětem. Ten si vydobyl místo popularity a asi jen tak neskončí. Vypadá to, že kromě tradičního čtení budeme i mezi s sebou představovat knihy, které jsme již přečetli či čteme. A to si myslím, je ten správný krok k tomu, aby děti četly.

Po skončení akce Andersenova odpoledne se ještě dostalo na představování knih a povídání...

...číst více

Puntička v Tišicích a Kostelci

Puntička v Tišicích a Kostelci

Autorky pohádkového příběhu Puntička Eva Vychodilová a Michaela Susová připravily pro děti autorské čtení spojené s naučnou besedou o roztroušené skleróze a malířským workshopem. První štace vedla do mateřské školy Včelička v Tišicích a ke školákům z Kostelce nad Labem, odkud Míša pochází. Byl to krásný den plný zvídavých očí, hladových uší a šikovných ruček. Děkujeme za nádherné chvíle všem dětem...

...číst více