Vaše akce


Děti z MŠ Jizerská říkají: Nechci být Neotesánek

Děti z MŠ Jizerská říkají: Nechci být Neotesánek

Školní rok 2020/2021 byl ve znamení pandemie covidu-19, souvisejících omezení a změn. Stejně tak i projekt „Nechci být Neotesánek“, který jsem realizovala coby studentka předškolní a mimoškolní pedagogiky v MŠ Jizerská v Českých Budějovicích, doznal velkých úprav. Za to, že nebyl kvůli pandemii odsouzen k zániku již v samém počátku, bych chtěla poděkovat paní učitelce Kocandové a paní učitelce Urbanové ze třídy Slavíčci, ve které projekt...

...číst více

Zajímavosti z četby u Veverušáků

Zajímavosti z četby u Veverušáků

Týden čtení dětem skončil, nešlo o oficiální Týden čtení, ale o Týden čtení ve školní družině. Přesto však v četbě pokračujeme. Nejprve jsme nahlédli do knihy Jany Brnušákové z našeho regionu. Jde o knihu „Královna ze Železné hory“. Jde o pohádkový příběh plný záhadných bytostí, dobrodružství i kouzel. Mladičká Bet opouští milovaný domov i zvláštní obyvatele z Království pod horou. Její cesta se však jistě neobejde bez různých překážek.

...číst více

Premiéra audioknihy Pohádky ze všech koutů světa

Tento školní rok to zasáhlo i nás! Literárně-dramatický obor se také najednou ocitnul za kamerou. Nebyla to však kamera profesionální, ale počítačová. Během těch dlouhých distančních měsíců jsem mj. žákům připomínal, jak důležitou kapitolu v našem životě by měly hrát knihy. Co kdybychom jednu takovou namluvili? Objevil jsem Pohádky ze všech koutů světa a výsledek uslyšíte 12.6. 2021 v 10:00!

ODKAZ: https://www.youtube.com/watch?v=wsU8WwFDAVY

...číst více

Týden čtení dětem  

Týden čtení dětem  

 

Celostátní svátek dětí a literatury probíhá vždy první týden v červnu.

Také jsme se zapojili a v tomto týdnu oslavovali literaturu. Na prvním stupni uchopili knihu učitelé z druhého stupně a předčítali žákům. Například z knihy Fimfárum předčítal pan učitel Kubes, který rovněž poukázal na osobnost pana Wericha. Na druhém stupni předčítání vzalo do vlastních rukou vedení školy. Společné čtení je tou nejlepší investicí do úspěšné...

...číst více

Pohádkovou cestou po Městské hoře

Pohádkovou cestou po Městské hoře

Každým rokem se vydávala naše školní družina na oficiální oslavy Mezinárodního dne dětí, které pořádal Dům dětí a mládeže v Berouně. Každým rokem jsme se zde setkávali s pohádkovými postavami a plnili na jejich stanovištích různé úkoly. Tímto dnem jsme vždy zahájili Týden čtení dětem. I letos se děti školní družiny vydaly na Městskou horu.

 

Jsme po obědě, a všechna oddělení se během dnešního odpoledne, 2. 6., vydávají na Pohádkovou...

...číst více

Čtení v jurtě

Čtení v jurtě

Městská část Praha 15, v rámci zapojení do programu Celé Česko čte dětem, uspořádala další z řady autorského čtení z knížky Toulání s dětmi Prahou 15. Tentokrát se setkání s budoucími čtenáři konalo v MŠ Škola hrou, s oranžovou třídou, ve venkovní učebně. Nově postavená jurta byla pro tuto akci ideálním a velice příjemným místem. Děti poslouchaly, tančily a také se fotily s hostivařským hejkalem Vráťou.

...číst více

Krtek ve městě

Krtek ve městě

Krteček je oblíbená postava knih pro děti. I nám ve školní družině přináší radost a někdy i ponaučení. Postava, kterou ztvárnil Zdeněk Miler. V letošním školním roce jsme měli možnost se s některými příběhy Krtečka seznámit. Tentokrát jsme se vrhli na knihu Krtečkova dobrodružství, ve které jsou tři příběhy Eduarda Petišky, J. A. Novotného, kterou přinesla představit Eliška Jechová.

Je Týden čtení...

...číst více