Slavnostní Inaugurace


14. týden čtení dětem jsme zahájili v Brně

14. týden čtení dětem jsme zahájili v Brně

 

 

Slavnostní zahájení se uskutečnilo v pátek 31. května v Divadle Bolka Polívky v Brně.  Hosty a brněnské školáky přivítal moderátor Honza Adámek. Pozvání na inauguraci do divadelního sálu přijali samotný majitel a herec Bolek Polívka a spisovatel Michal Viewegh. O zábavný program nebyla nouze díky pořadu scenického čtení LiStOVáNí. O hudební doprovod se postaral zpěvák XINDL X


13. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM přinesl dětem po celé republice různé aktivity

13. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM přinesl dětem po celé republice různé aktivity

 

Svátek dětí začal slavnostní inaugurací 1. června 2023 v Ostravici speciálním programem pro žáky z 1. i 2. stupně ZŠ za doprovodu moderátorky Báry Štěpánové. Pozvání přijali také spisovatelka Ivona Březinová, herec Roman Štabrňák, klavírista Andrzej Molin a herci ze scenického čtení ListoVání.

Každé dítě si domů kromě zážitků odneslo také knížku od nakladatelství Albatros, Jota, Portál a Knihcentrum, kterým touto cestou moc děkujeme za knižní dary. 


12. Týden čtení dětem zahájíme na zámku ve Slavkově u Brna

12. Týden čtení dětem zahájíme na zámku ve Slavkově u Brna

Slavnostní zahájení se uskuteční ve středu 1. června na magickém místě – v historickém sále zámku ve Slavkově u Brna. Hosty a slavkovské školáky přivítá moderátor Lukáš Hejlík. Pozvání na slavkovský zámek přijaly herečka Kamila Janovičová, známá z pohádky Tajemství staré bambitky, a Alena Mornštajnová. Nejčtenější česká spisovatelka se společností Celé Česko čte dětem spolupracuje také na sbírce povídek Kapuce od mikiny, která bude během zahájení rovněž představena. O hudební doprovod se postará skladatel a klavírista Zdeněk Král se svou kapelou U tebe.