Moje první kniha


Moje první kniha

Moje první kniha

Předčítání má pro emocionální vývoj dítěte a formování jeho komunikačních schopností a návyku číst si v dospělosti obrovský význam. Vědci i praktikové shodně tvrdí, že pravidelné předčítání učí dítě jazyku a myšlení, rozvíjí jeho paměť a obrazotvornost, obohacuje ho o vědomosti a vzorce morálního chování, posiluje jeho sebevědomí. Právě proto je společné čtení vítanou formou moudrého kontaktu s dítětem a vynikající výchovnou metodou.

V rámci projektu Moje první kniha apelujeme na zastupitele měst a obcí, aby darovali svým malým obyvatelům při „Vítání občánků“ krásnou dětskou knihou z nakladatelství, která vydávají hodnotnou literaturu pro děti a zároveň tak podpořili celostátní kampaň Celé Česko čte dětem. Věříme, že chápou, jak důležitá je podpora vývoje malých dětí – občánků.

Projekt Moje první kniha byl započat v roce 2008 a k dnešnímu dni byl realizován např. v těchto městech (v Třinci, Olomouci, v Bystřici nad Olší, v Jílové u Prahy, v Sázavě, ve Frýdku-Místku, v Čeladné, Tatcích, Kyjově, na Praze 6 a v dalších městech).

„Balíček rodičům“ obsahuje krásnou dětskou knihu a reprezentativní složku, kde najdou krásné plakáty, záložky do knihy, pravítko, pohádkovou knížečku a osvětovou brožurku, informující rodiče o blahodárném vlivu předčítání dětem.

V knížce je viditelně umístěn text: „Projekt Moje první kniha je součástí celostátní kampaně Celé Česko čte dětem® a je spolufinancován z prostředků města XY." 

Pro více informací pište na e-mail administrace@ctemedetem.cz