Přidat akci, která bude


Týden čtení dětem v MŠ Blahoslavova v Ostravě

Týden čtení dětem v MŠ Blahoslavova v Ostravě
V pátek 7. 6. 2019 navštívili knihovnice a knihovník z oddělení pro děti a mládež Knihovny města Ostravy Mateřskou školu Blahoslavova. Děti již knihovníky znaly z jejich dřívější návštěvy v knihovně u Sýkorova mostu, kde si nejen prohlížely knihy, ale také shlédly představení Pejsek, Kočička a rychlovarná truhla. Na návštěvu se všichni těšili, jak knihovníci, tak i děti. Barevná školka má čtyři třídy, a tak se knihovníci domluvili a každý zavítal za dětmi z jedné třídy, v níž pak předčítal z oblíbených knih. Děti čtení pozorně poslouchaly a aktivně se zapojovaly. Mladší se s nadšením ponořily do příběhů od Petra Horáčka Husa Líza a O myšce, která se nebála. Předškolní děti zavítaly prostřednictvím knih do Šeptajícího lesa, kde se seznámily s vikingem Tappim a jeho kamarádem Chichotkem, jejichž autorem je oblíbený polský spisovatel Marcin Mortka. Pobavily se také u knih od českého spisovatele Jiřího Kahouna. Knihovníky za jejich poutavé čtení děti odměnily písničkami a malým tanečním vystoupením.
 
Knihovníci navštívili školku v rámci celorepublikové akce 9. Týden čtení dětem. Během tohoto týdne mohli návštěvníci oddělení pro děti a mládež načerpat inspiraci ke čtení, získat tipy na knihy vhodné pro společné čtení, zahrát si hry s knižní tématikou (Rychlé šípy, Staré pověsti české, Přines si svou knihu...), setkat se s regionální koordinátorkou Celé Česko čte dětem a mnoho dalšího. Čtení dětem probíhalo nejen ve školce, ale i v knihovně. Oddělení ve středu 5. 6. 2019 navštívily děti z 1. třídy ZŠ Matiční, které již knihovnu dobře znaly z předchozích návštěv a z pasování na čtenáře. Během předčítání z knihy Kosí bratři od Ludvíka Středy si děti i knihovnice společně potvrdily známou pravdu, že čtení není nuda, ale zábava.

Přidejte svou akci do Kalendáře

Napište nám na email: administrace@ctemedetem.cz základní informace o akci, kterou připravujete, ať se o ní dozví ostatní! Pošlete nám: název akce, město, místo a datum konání, popis akce, pořadatele a kontaktní osobu. Nezapomeňte přidat plakát. Vše se pak zobrazí v Kalendáři akcí na úvodní straně našeho webu. Reportáž z již proběhlé akce spolu s fotografiemi můžete vložit on-line ZDE