Veletrhy, bazary a festivaly


Veletrhy, bazary a festivaly v roce 2018

Veletrhy, bazary a festivaly v roce 2018

V roce 2018 jsme společnost Celé Česko čte dětem prezentovali na knižním veletrhu Svět knihy Praha a Ostravském knižním veletrhu. V létě jsme se, jako již tradičně, zúčastnili festivalu Ladná Čeladná  V předvánočním období jsme byli součástí akce Advent plný křídlení v Ostravě. Podařilo se nám rozdat stovky osvětových a informačních materiálů a oslovit tak veřejnost, odborníky i děti. 

Galerie 2018


Veletrhy, bazary a festivaly v roce 2017

Veletrhy, bazary a festivaly v roce 2017

V roce 2017 jsme, již tradičně, prezentovali stánek Celé Česko čte dětem na knižním veletrhu Svět knihy Praha a Ostravském knižním veletrhu. V letních měsících jsme se opět účastnili festivalů Colours of OstravaLadná Čeladná a nově také Garden Food Festival. V předvánočním období jsme byli součástí krásné akce Advent plný křídlení v Ostravě. Podařilo se nám rozdat stovky osvětových a informačních materiálů mezi veřejnost, odborníky i děti. 

Galerie 2017


Veletrhy, bazary a festivaly v roce 2016

Veletrhy, bazary a festivaly v roce 2016

Prezentace Celé Česko čte dětem probíhala v roce 2016 na již tradičních akcích. Např. na knižním veletrhu Svět knihy Praha a Ostravském knižním veletrhu, stejně jako na NGO Marketu v Praze. V letních měsících jsme se účastnili hudebních festivalů Mezi plotyColours of Ostrava, Festival v ulicích a Ladná Čeladná. 1. 12. jsme se stali partnery Adventu plného křídlení v Ostravského Gongu, kde jsme také oslavili 10. let naší činnosti. Děkujeme dobrovolníkům Celé Česko čte dětem, kteří byli vydatnými pomocníky, kteří přispěli k osvětě mezi širokou veřejností. 

Galerie 2016


Knižní a jiné veletrhy, bazary 2015

Knižní a jiné veletrhy, bazary 2015

V roce 2015 jsme stánek Celé Česko čte dětem prezentovali na knižním veletrhu Svět knihy Praha a Ostravském knižním veletrhu, stejně jako na NGO Marketu v Praze. Poprvé jsme byli součástí festivalu Mezi ploty. V předvánočním období jsme se účastnili krásných akcí Advent plný andělů v Ostravě a Mikulášský bazar Nadace Vize 97 v Praze. Podařilo se nám rozdat stovky osvětových a informačních materiálů mezi veřejnost, odborníky i děti. 

Galerie 2015


Svět knihy Praha 2014

Svět knihy Praha 2014

20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival proběhl 15. – 18. května 2014 na Výstavišti Praha - Holešovice. 15.5. od 12.30 do 13.30 hod. proběhl  ve stánku České televize program, který uvedla ředitelka Celé Česko čte dětem Eva Katrušáková. Poté byli odměněni výherci výtvarné soutěže Plakát Celé Česko čte dětem za účasti jednatelespolečnosti DE NOVO, s. r. o., Karla Srněnského, který věnovala dětem odměny. Dětem se líbilo scénické čtení divadla MALÉhHRY.  Pořad moderoval Honza Musil. 16.5. od 18.00 do 19.00 hod. proběhla v Sále Rosteme s knihou přednáška a videoprezentace zakladatelky Celé Česko čte dětem, paní Evy Katrušákové. Proč číst dětem v době televize, počítačů, mobilů a facebooku? 


NGO Market 2014

NGO Market 2014

NGO Market je jedinečnou jednodenní akcí, která od svého vzniku v roce 2000 neustále rozšiřuje svůj rozsah i záběr. Neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, environmentální problematice nebo jiných oblastech mají možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace.


4. Ostravský knižní veletrh 2014

4. Ostravský knižní veletrh 2014

Veletrh se uskutečnil ve dnech 7. - 9. 3. 2014 na Výstavišti Černá louka Ostrava. Na veletrhu se představili nakladatelé z celé České republiky. Návštěvníci si mohli vybrat knihy všech žánrů a koupit si je často za výhodné veletržní ceny. Součástí veletrhu byl i bohatý doprovodný program, který probíhal na scéně Fata Morgana přímo ve veletržní hale.

Podrobné informace a krátké video naleznete na stránkách Výstaviště Černá louka.


Advent plný andělů 2013

Advent plný andělů 2013

Záměrem projektu osmého ročníku akce Advent plný andělů bylo prostřednictvím společensko-kulturní komunitní události přiblížit široké veřejnosti ostravského regionu práci spektra místních neziskových organizací, které se věnují především znevýhodněným skupinám občanů. Neméně důležitým cílem je upozornit na problematiku dobrovolného dárcovství a zejména vytvořit konkrétní příležitost podpory neziskového sektoru v Ostravě a našem regionu. Jako základní linku pořadatelé zvolili příběh amatérkého fotografa pana Lubomíra Pavelčáka Lichoočka, který ačkoliv pouze jedním okem s 18-ti dioptriemi a pomalu odcházejícím zrakem svými fotkami ukazuje jak vidí svět. 


Svět knihy Praha 2013

Svět knihy Praha 2013

19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2013 se konal 16. - 19. května 2013 na Výstavišti Praha - Holešovice. Témata byla různorodá: Rozmanité cesty poezie, Čteme jedním dechem aneb Když se řekne bestseller, Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem. Čestný host: SLOVENSKO.

Záštita: ministryně kultury ČR, primátor hlavního města Prahy, starosta MČ Praha