Vaše akce


Křeslo pro hosta

Naše MŠ je od září 2017 zapojena do kampaně "Celé Česko čte dětem". V prámci tohoto projektu u nás bude jednou za 14 dní probíhat čtení s názvem "Křeslo pro hosta". Budme zvát lidi různých profesí (policista, lékař, starosta, hasič.......). Děti získají nejen kladný vztah ke knihám, ale seznámí se blíže i s profesemi. Možná zaženou i strach třeba z lékařů či policistů :-)

14.11. do křesla pro hosta usedla...

...číst více

Čtení z knihy Za Aničkou kolem světa

Přijďte si poslechnout příběh Aničky. Příběh a kniha vznikla v rámci projektu Tableto. Knihu napsal hudebník Martin Kyšperský, čte Naďa Dingová a Věrka Lištvánová
Hravé čtení zaujme děti i jejich rodiče, vzít můžete i své prarodiče, tetičku, strýčka a kamarády. Program je určen všem dětem, které mají strach ze čtení, nebo mají problém s českým jazykem . Čtení je doprovázeno dramatickými a výtvarnými...

...číst více

Hrajeme si celá rodina na Stezce zdraví

Hrajeme si celá rodina na Stezce zdraví

Přijďte si poslechnout příběh Aničky doprovázený loutkami. Příběh a kniha vznikla v rámci projektu Tableto. Knihu napsal hudebník Martin Kyšperský, čte herečka Filipína Cimrová a loutky vede výtvarnice Irena Iškievová.
Hravé čtení zaujme děti i jejich rodiče, vzít můžete i své prarodiče, tetičku, strýčka a kamarády. Program je určen všem dětem, které mají strach ze čtení, nebo mají problém s českým jazykem.

...číst více

Rumcajsi, Rumcajsi...

Rumcajsi, Rumcajsi...

CČČD – Rumcajsi, Rumcajsi

Do lesa Řáholce nedaleko města Jičína jsme zavítali dne 17. 10. 2017 prostřednictvím knihy Václava Čtvrtka Rumcajs v RK Karviná, odd. pro děti a mládež Karviná – Nové Město. Našim hostem se tentokráte stala herečka, kterou známe především ze seriálů Ulice a Ordinace v Růžové zahradě.

Dozvěděli jsme se, proč se vůbec švec Rumcajs stal loupežníkem. Byla za tím velenoha starosty...

...číst více

Dnes čtu dětem já

Dnes čtu dětem já

Dne 10.10. 2017 jsme zahájili předčítání dětem z 1. třídy.   Jedná se o oblíbený projekt naší školy k rozvíjení čtenářské gramotnosti a nese název „Dnes čtu dětem já“. Realizujeme ho již čtvrtým rokem v rámci kampaně Celé Česko čte dětem.

První čtení si  děti vyslechly v podání žákyně 9. třídy Terezy Kopecké. Jednalo se o pohádku Strašidlo z jeskyně  od Mileny Baisch.

Po vyslechnutí...

...číst více

Babičky, maminky nám čtou ve školce

Pozvali jsme do naší školičky babičky a maminky, aby nám přišli přečíst svou oblíbenou pohádku před odpoledním spaním. Akce proběhly na všech třídách v mateřské škole  od 2.6.2017 do 7.6.2017 a děti i ti, kteří předčítali , byli velice nadšeni. Do čtení se zapojila i naše p. kuchařka, která je zároveň babičkou chlapečka z MŠ.

...číst více

Autorské čtení knihy - Vlkovi tě nedám spisovatelkou Lenkou Rožnovskou s tvořivou dílnou

V naší mateřské škole proběhlo autorské čtení p. spisovatelky Lenky Rožnovské s tvořivou dílničkou pro děti, kde si mohly vyrobit "vlastního vlka" a připojit se do příběhu knihy " Vlkovi tě nedám". Akce proběhla  v dopoledních hodinách. Děti si odnesly zážitek se setkání s p. spisovatelkou a památku v podobě maňáska - vlka. Těšíme se na další spolupráci s p. spisovatelkou.

...číst více

Odpoledne s pohádkou

Odpoledne s pohádkou

Od října 2017 pokračujeme v projektu ,,Babička a dědeček do školní družiny“. Nechali jsme se inspirovat projektem: „Babička a dědeček do školky“ (http://celeceskoctedetem.cz/nase-aktivity/babicka-a-dedecek-do-skolky). Projektu se budou účastnit děti, které navštěvují školní družinu při ZŠ Modřice a senioři z Pasivního domu seniorů v Modřicích. 

Valérie Štoksová, vychovatelka při ZŠ Modřice

...číst více

Petra Braunová četla v naší MŠ

Petra Braunová četla v naší MŠ

V rámci projektu "Celé Česko čte dětem" navštívila naši mateřskou školu spisovatelka dětských knih Petra Braunová. Při poutavém čtení, představila dvě knihy. První knížka "Kuba nechce číst", popisuje, jak se Kubovi ve škole moc nedaří, ale paní učitelka najde způsob, aby Kuba chodil do školy rád. V druhé knížce "Rošťák Oliver" vypráví o chlapci, vlastním synovi, který zažívá různá dobrodružství. Děti...

...číst více