Týden čtení dětem v ČR


9. Týden čtení dětem v ČR byl zahájen v Plzni

9. Týden čtení dětem v ČR byl zahájen v Plzni

9. Týden čtení dětem v ČR se uskutečnil tradičně od 1. do 7. června 2019, ale spousta akcí, na kterých se četlo, hrálo a zpívalo, se konalo před i po tomto datu. Slavnostní inaugurace nebo-li zahájení s bohatým kulturním programem pro děti z plzeňských ZŠ hostila 3. 6.  Klempírna industriálního prostoru DEPO2015 v Plzni, který byl Partnerem inaugurace.

V roli vtipného moderátora se představil herec Honza Adámek, kterého znají téměř všechny děti z televizní soutěže AZ kvíz junior. Program zahájení byl rozdělen na dvě části. Od 9.00 hod. jsme přivítali v Klempírně mladší plzeňské školáky a v 11.00 hod. přišli jejich starší spolužáci. V obou programech si pozval Honza na jeviště spisovatelku dětských knížek Marku Míkovouznámou také jako princeznu z pohádky Jak se budí princezny. Na závěr prvního programu vystoupily členky Divadla DamdamLoutkoherečky Marka Míková a Hanka Grančicová vytvořily pestrou a veselou atmosféru Cirkusu Kus-kus. Zazpívat dvě písně a přečíst zábavné básničky Miloše Kratochvíla přijela vítězka pěvecké soutěže Superstar 2018 TEREZA MAŠKOVÁHudební tečku za druhým programem provedli spolu s diváky plzenští herci a hudebníci z dua Dubnička a Lahoda. Celé hlediště spolu s účinkujícími si na závěr zazpívalo nově vytvořenou píseň. Malí návštěvníci si rovněž zasoutěžili s Honzou, který jim pokládal záludné kvízové otázky.  Více než 350 dětských hostů si nakonec odnášelo nejen kulturní zážitky, ale i krásnou novou knížku z nakladatelství AlbatrosMladá fronta nebo HOST. Tak zase za rok!

FOTOGALERIE z inaugurace.

Od konce května a v týdnu od 1. do 7. června 2019 se po celé republice zapojily do 9.Týdne čtení dětem desítky měst, obcí, školských zařízení, knihoven a dalších institucí. Letos se zaregistrovalo více než 190 kulturních akcí. Pestrých programů se zúčastnilo téměř dvanáct tisíc dětí a kolem tří tisíc dospělých. Havířov, Nový Kostel, Mohelno, Ostrava, Praha, Lysá nad Labem, Heřmanův Městec, Beroun, Buchlovice, Dubňany, Vyškov, Plzeň, Zábřeh, Frýdek-Místek a další desítky měst a obcí po celé republice podpořily 9. Týden čtení dětem. Reportáže z některých z nich najdete na našem webu v rubrice VAŠE AKCE

Děkujeme PARTNERŮM devátého ročníku celostátního svátku dětí a literatury. 

Tiskové zprávy, plakáty a Závěrečná zpráva o 9. Týdnu čtení dětem v České republice.