Týden čtení dětem v ČR


10. Týden čtení dětem v České republice

10. Týden čtení dětem v České republice

Jubilejní desátý ročník tradičního celostátního svátku dětí a literatury se již chystá! Letošní slavnostní inaugurace se vrací po deseti letech na místo, kde probíhala první edice Týdne čtení dětem v ČR, a to do ČESKÉHO TĚŠÍNA. První ročník byl dokonce mezinárodnína jeho organizaci se v roce 2011 podílela organizace Cała Polska czyta dzieciom a mezi osobnostmi, které Týden zahajovaly byl Jaromír Nohavica, Ewa Farna, Michal Viewegh a Bolek Polívka.

Jak probíhalo devět minulých ročníků? Můžete se podívat ZDE.

POZOR ZMĚNA TERMÍNU! Kdo zahájí jubilejní ročník na slavnostní inauguraci v Českém Těšíně 1. 10. 2020? Slavnostní programy pro děti z místních základních škol uvede v Kass Střelnice herec a moderátor LUKÁŠ HEJLÍK. Školáci se mohou těšit na youtubere, vlogera, moderátora a dabéra v jednom KOVYHO, manželskou dvojici zpěváků, herců a moderátorů Míšu a Romana TOMEŠOVY, hudební a pěvecké DUO VRÁMOLL a samozřejmě již tradičně na herce scénického čtení LiStOVáNí.

Vaše akce, které plánujete uspořádat v týdnu od 1. do 7. října 2020, případně klidně i ve dnech před nebo po tomto datu, můžete přihlásit na našem webu ZDE.  Všechny přihlášené programy se pak budou zobrazovat na MAPĚ naší republiky. Těšíme se, že tak podpoříte celostátní Týden čtení dětem v ČR. Uspořádáním čtení pro děti, setkání se spisovatelem, výstavy o knihách nebo jakékoliv jiné kulturní akce podpoříte šíření myšlenky o zásadním vlivu předčítání dětem na jejich emoční rozvoj. TIPY na akce, které můžete realizovat, najdete ZDE. Další inspiraci najdete na našem webu v rubrice VAŠE AKCE

Váš kulturní program můžeme letos podpořit zasláním speciálních záložek s celostátní grafikou 10. Týdne čtení dětem v ČR. Důsledky "koronavirové doby" nás přiměly letos "pouze" elektronicky zavěsit ke stažení krásné plakáty A2, a to jak celobarevné celostátní, tak s volným místem, kde si můžete dopsat právě svoji akci a využít tak již připravený plakát pro publicitu vašeho programu. Informace najdete v sekci pro přihlášení vaší akce ZAPOJ SE!

Krásný plakát s charakteristickým rukopisem připravuje již 10 let známý těšínský malíř a grafik Ladislav Szpyrc. Těšíme se na jubilejní grafiku:-).

 
Příloha