Petr Stančík v únorovém KNIHO-REJI

Petr Stančík v únorovém KNIHO-REJI

I v únoru vám představíme dalšího autora, který přispěl svou povídkou do naší nové knihy, kterou v současné době připravujeme.

Petr Stančík se narodil v Rychnově nad Kněžnou. Studia na pedagogické fakultě ani na DAMU nedokončil. Působil jako televizní režisér. Od roku 1995 se živí jako reklamní textař, esejista, básník, prozaik a dramatik. Do konce roku 2006 publikoval pod pseudonymem Odillo Stradický ze Strdic většinu svých sbírek i próz (Admirál čaje, První kost božího těla, Zpěv motýlů, Ryby katedrál, Pérák, Černý revolver týdne, Fosfen aj.).
Když byl Petr Stančík ještě malý chlapeček, maminka pro něj vymýšlela pohádky o víle Zpěválce poletující vesmírem v raketě vydlabané z vlašského ořechu a podobné fantazky. Tím v něm roztočila setrvačník imaginace, který se dodnes nezastavil. V Meandru vyšla jeho knižní série o Jezevcovi Chrujdovi, leporelo Ohou? Kolik má kdo nohou? a dobrodružnou interaktivní pohádku s prvky dětského hororu Mrkev ho vcucla pod zem.

A právě o jezevci Chrujdovi je i náš únorový KNIHO-REJ. Přejeme hodně štěstí. Tři vylosovaní pak dostanou podepsanou knihu od Petra Stančíka.