Pro děti


Čtenářská soutěž pro děti - KNIHO-REJ

Čtenářská soutěž pro děti - KNIHO-REJ

Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem a nejlépe s dobrou knihou. V tomto měsíci vám v KNIHO-REJI představíme další z řady autorů, kteří nám napsali povídku do naší knihy KAPUCE OD MIKINY. Tentokrát to bude Iva Procházková a její krásná kniha  

MYŠI PATŘÍ DO NEBE

 

Myši patří do nebe... ale jenom na skok!

Dobrodružství myšky Šupito začíná dramaticky. Myška utíká cestou necestou před nebezpečím, které ji pronásleduje, a zřítí se z příkrého srázu do propasti. Když se Šupito probudí, uvidí před sebou malou rozpláclou myšku. Ta myška se nehýbá a – vždyť je to ona! A kolemjdoucí sestřenice Žerebrouky, která se s ní vesele pouští do řeči, přece loni umrzla v lese! Co se to jen děje? Čtenáře čeká nejedno překvapení, protože – myši patří do nebe, ale jenom na skok!

Získaná ocenění: Český lev, 2021, Knižní předloha filmu oceněného v kategorii Nejlepší animovaný film

 

Napsala: Iva Procházková                                                                                                                         

Ilustrovala: Denisa Grimmová

Vydalo nakladatelství: Albatros

Za poskytnutí knihy děkujeme paní Ivě Procházkové.

Iva Procházková  je další z řady autorů, které napsali povídku do naší nové knihy pro náctileté. Tato autorka a scenáristka píše pro malé čtenáře, teenagery i dospělé. Do literatury vstoupila v polovině sedmdesátých let, ale jako dcera politicky nežádoucího spisovatele a scenáristy nesměla publikovat. V roce 1980 jí vyšla pouze kniha Komu chybí kolečko?, poté mohla psát jen divadelní hry. V roce 1983 s rodinou emigrovala a žila v Německu, kde se prosadila jako úspěšná spisovatelka a autorka divadelních her. Po návratu do Česka pokračovala v tvorbě pro děti, nyní spolupracuje také s televizí, podílela se například na seriálu Vraždy v kruhu či pohádce Slíbená princezna. Napsala mnoho úspěšných knih pro děti, za titul Myši patří do nebe získala v roce 2007 cenu Magnesia litera. Za svou obětavou práci pro dětskou literaturu získala cenu za celoživotní přínos také cenu Zlatá stuha 2019.

SOUTĚŽ PRODLOUŽENA. Své odpovědi posílejte do konce června. Poté vylosujeme tři výherce, kteří dostanou podepsanou knihu Ivy Procházkové.

Správné odpovědi z březnového KNIHO-REJE jsou   2,2,3

1) na hradě

2) Bubu

3) předpovídat lidem budoucnost

Správně odpověděli a na knihu TERIBEAR podepsanou paní Mornštajnovou se můžou těšit: 

Karolínka Kučerová

Jakub Pavlík

Hana Grézlová