Pro děti


Čtenářská soutěž pro děti - KNIHO-REJ

Čtenářská soutěž pro děti - KNIHO-REJ

Dnes je velký svátek pro všechny děti. Ano, správně, je den dětí.  Ať se máte milé děti dobře nejen dnes, ale pořád.  A my jsme pro vás připravili červnový KNIHO-REJ. Znáte Paula McCartneyho? Pokud ne, tak vaši rodiče určitě ano. Je to velmi známý a slavný muzikant a napsal také knihu. A právě z jeho knihy budou otázky

Kniha se jmenuje:   ČUPRDĚDA.

Čuprděda je báječný nevšední dědeček s kapsami plnými kouzelných triků. Takového dobrodruha jen tak někde nenajdete. 

Díky jeho zázračnému kompasu se čtyři vnoučata bleskově vypraví na cestu kolem celého světa. Pojďte se spolu s nimi svézt na hřbetech létajících ryb, utíkat před stádem bizonů i před mrazivými lavinami. 

Autorem téhle krásné knížky je čuprděda Paul McCartney. Paul McCartney spolu s legendární kapelou The Beatles navždy změnil nejen hudební svět. Ve svém průkopnictví pokračoval později jako sólový muzikant, se skupinou Wings i ve spolupráci s řadou jiných světoznámých umělců. Získal mimo jiné osmnáct ocenění Grammy a v roce 1997 jej za jeho přínos hudbě anglická královna povýšila do rytířského stavu. Paul je nadšený filantrop, vášnivý obhájce práv zvířat a bojovník za životní prostředí. A také je to dědeček, velmi pyšný na svá vnoučata. 

Robin Král je český básník, textař a překladatel, autor řady úspěšných knih pro děti i dospělé (Šimon chce být krotitelem, Z Kroměříže do Paříže, Tonča a Krasojezdec, Byl jeden pán atd.). Za knihu Vynálezárium získal v roce 2016 ceny Magnesia Litera a Zlatá stuha. Jako textař vytvořil mj. ve spolupráci s Janem Lstibůrkem CD Blázinec a knížkodesku Ukolébavky, kde si zazpívala řada předních českých interpretů. Do češtiny přeložil také knížky Roalda Dahla či Gertrudy Steinové.

Na tuhle knihu nám dal tip herec ROMAN VOJTEK, který o ni mluvil ve svém videu pro kampaň KDY JINDY, KDYŽ NE TEĎ.

Děkujeme za poskytnutí knihy nakladatelství ALBATROS.
 

Napsal: Paul McCartney                                                                                                              

Ilustrovala: Kathryn Durst

Přeložil: Robin Král

Vydalo nakladatelství: Mladá fronta

 

Své odpovědi posílejte do konce měsíce ČERVNA. Výherci se můžou těšit na knižní dárek.

 

Správné odpovědi z květnové soutěže jsou: C, A, B

1) Veliký nečas

2) Britta a Anna

3) pro falunskou uzenku

 

Květnoví výherci jsou:

Marek Korpáš

Anna Schofferová

Tereza Kopečná

Výherci dostanou v průběhu měsíce června pěknou knihu a drobnost ke DNI DĚTÍ. GRATULUJEME!