Zásilka z Knihozemě je tady!

Zásilka z Knihozemě je tady!

Konec května bude i letos patřit dětským knihám. Zásilka z Knihozemě z nakladatelství ALBATROS totiž po roce opět přinese výběr dvanácti nejkrásnějších knih pro děti do 12 letNa pultech knihkupectví se všechny objeví ve čtvrtek 23. května. Těšit se můžete na tituly různých žánrů, pro kluky i holky, beletrii, encyklopedie či obrázkové knížky pro nejmenší děti, ale také na nově zpracované vydání Malého prince. Nadčasová klasika vyjde s originálními fotoilustracemi z Islandu od Elišky Podzimkové.

Pro starší děti nabízí Zásilka z Knihozemě fascinující velkoformátový Atlas vyhubených živočichů nebo dobrodružný příběh s nádhernými ilustracemi dua Tomski & Polanski Vilma běží o život. Malé děti okouzlí půvabně ilustrovaný příběh o síle přátelství Myšák jménem Julian nebo netradiční hravé zpracování knihy Strom, kterou si děti seskládají ve velký košatý strom a poznají tajemný svět, který se skrývá v kořenech, pod kůrou i v korunách stromů. Pro nejmenší děti nechybí ani leporelo s pohyblivými obrázky Medvídek na farmě.

Akce Zásilka z Knihozemě je součástí projektu Knihozem, jehož cílem je pomoci rodičům orientovat se v široké nabídce dětských knih a rozvíjet čtenářství u dětí. Nabízí rodičům, prarodičům, učitelům i knihovnám prostor, kde najdou doporučení na dětské knihy různého zaměření pro různé typy dětí. Společně zde můžou diskutovat a sdílet své zážitky.

Celé Česko čte dětem pořádá tradiční Týden čtení dětem. Slavnostní inaugurace k 9. Týdnu čtení dětem se letos koná 3. června v Plzni a děti z plzeňských škol, které se zúčastní zahájení, se tak můžou těsit na některé knížky z KNIHOZEMĚ, které dostanou jako dárek!