Petr Bende bude číst dětem

Petr Bende bude číst dětem

Známý zpěvák Petr Bende bude dětem číst, zpívat a odpovídat na všetečné otázky v úterý 5. června 2018 od 10.00 hod. v Domě knihy-Knihcentru Ostrava. Během programu proběhne exkluzivní online skype propojení s akcemi partnerů 8.Týdne čtení dětem v rámci projektu Visegrád čte dětem v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. Tzn., že děti uslyší polštinu, slovenštinu i maďarštinu a angličtinu:-)). 

Každé dítě dostane krásnou novou knížku z nakladatelství Albatros a Mladá fronta.

Jako každý rok, i letos pořádá naše organizace celostátní Týden čtení dětem – svátek dětí a literatury v České republice, a to od 4. do 10. června. Prostřednictvím desítek kulturních akcí po celé zemi apelujeme na rodiče a další dospělé z okolí dítěte, aby neopouštěli rituál předčítání, který zásadně ovlivňuje emoční rozvoj dítěte a jeho pozdější čtenářskou gramotnost.

Cílem 8. Týdne čtení dětem v rámci projektu Visegrád čte dětem je zvýšit povědomí o prospěšnosti předčítání dětem v zemích Visegrádské čtyřky (V4). Hlavním partnerem a garantem celého projektu je společnost Celé Česko čte dětem®, partnery projektu v zastoupení jednotlivých zemí Visegrádské čtyřky jsou pak: Celé Slovensko čítá deťomFundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom a Maďarská čtenářská asociace (Magyar Olvasástársaság).

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, a to prostřednictvím Visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním fondu je podporovat myšlenky pro udržitelnost regionální spolupráce ve střední Evropě.

Hlavním partnerem projektu je NIVEA. Děkujeme rovněž společnosti Knihcentrum.