Desítky akcí, tisíce účastníků - to byl 7.Týden čtení dětem

Desítky akcí, tisíce účastníků - to byl 7.Týden čtení dětem

Čtení známých osobností, besedy se spisovateli, výstavy, soutěže, akce pro rodiny a další kulturní programy nabídl sedmý ročník tradičního týdne celostátních oslav literatury a společného čtení od 1. do 7. června.

Také letos se zapojilo více než 190 organizací, jako jsou školy, školky, knihovny, mateřská centra či literární kavárny. Beroun, Pardubice, Most, Praha, Ostrava, Náchod, Zlín, Šumperk, Dolany, Mělč, Zábřeh, Hevlín, Frýdek-Místek, Pelhřimov, Mníšek a další desítky měst a obcí po celé republice podpořily 7. Týden čtení dětem.

Například děti na 11. ZŠ Most besedovaly se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou, plnily úkoly ke knize Hravá škola počítání v lese na Resslu, starší žáci četli mladším, a také se hrálo divadlo. V Rožďalovicích připravila škola G. A. Lidnera "Čteníčky", do nichž děti zapisovaly, co jim rodiče nebo prarodiče během týdne přečetli. "Cesta za pohádkou" - tak se jmenovala oslava Mezinárodního dne dětí v ZŠ Beroun-Závodí, která provázela děti lesem až na Městskou horu, kde je čekala sladká odměna.

Inauguračním městem se letos stal Žďár nad Sázavou. Dětem z místních i okolních základních škol se představila mimo jiné skvělá spisovatelka Klára Smolíková, Divadlo Slunečnice nebo soubor scénického čtení LiStOVáNí. Díky knižním darům z nakladatelství Albatros, Mladá fronta a Edice ČT odcházelo domů každé z více než 300 dětí s krásnou dětskou knížkou.

„Jsme rádi, že se desetitisíce dětí a dospělých zúčastnily krásných a smysluplných akcí, kde se nejen četlo, ale i hrálo, zpívalo a besedovalo. Chtěli jsme apelovat zejména na rodiče, aby neopouštěli přirozený rituál předčítání dětem v rodinách, který zásadně ovlivňuje emoční rozvoj dítěte a jeho pozdější čtenářskou gramotnost“, řekla Eva Katrušáková, zakladatelka a ředitelka Celé Česko čte dětem.

Česká televize informovala o 7.Týdnu čtení dětem a natáčela v MŠ Brožíkova v Pardubicích

Reportáž ze slavnostní inaugurace 7. Týdne čtení dětem v ČR můžete vidět na ČT :D ve
Zprávičkách ze dne 30. 5. (od 02 minuty a 40 sekundy)!

TV Žďár nad Sázavou

FOTOGALERIE AKCÍ ZAPOJENÝCH ORGANIZACÍ

Přidejte zprávy a fotografie z vašich akcí ZDE

FOTOGALERIE Z INAUGURACE VE ŽĎÁRU


Záštity poskytli:
Ministerstvo kultury

Hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek

Město Žďár nad Sázavou

Národní knihovna ČR

DĚKUJEME PARTNERŮM 7.TÝDNE ČTENÍ DĚTEM!


Ministerstvo kultury ČR
 Česká televize a Déčko
Národní knihovna České republiky

Generálnímu partnerovi Celé Česko čte dětem
-
SMS finanční poradenství 

Tiskárna Finidr,  NIVEA,  Zebu webdesign,  HyperCube
ha-vel internet,  ANOPRESS IT,  NEWTON Media, 
Albatros,  Mladá fronta, Labyrint - časopis Raketa,
ACTIVA,  FINCLUB plus,  Antalis,  Smartemailing