Týden čtení dětem v ČR


7. Týden čtení dětem v ČR byl zahájen ve Žďáru nad Sázavou

7. Týden čtení dětem v ČR byl zahájen ve Žďáru nad Sázavou

Sedmý ročník celostátního Týdne čtení dětem přinesl v týdnu od 1. do 7. června 2017 více než 190 akcí, kde se předčítalo, besedovalo, hrálo a sdílelo po celé České republice. Cílem tradiční akce bylo motivovat děti, mládež a dospělé k pravidelnému čtení a rozvíjení lásky k literatuře prostřednictvím kvalitní literatury. TIPY, jak se můžete příští rok do "Týdne" zapojit, najdete ZDE.

7.Týden čtení dětem v ČR byl zahájen 29. 5. ve Žďáru nad Sázavou. Slavnostní inaugurace proběhla v sále Active - Střediska volného času. Pro žáky z 1.stupně ZŠ (v programu od 9.00 hod.) a ze 2.stupně ZŠ (v programu od 11.00 hod.) vystoupila mimo jiné skvělá spisovatelka Klára SmolíkováDivadlo Slunečnice Brno - Kristián A. Šebek a Dorota Lichvárová nebo soubor scénického čtení LiStoVáNí, který listoval knížkami Dobrodružství strýčka Ludvíka (pro mladší děti) a Usain Bolt: Můj příběh (pro starší děti)Obě akce moderoval herec a moderátor Lukáš Hejlík. Každé dítě dostalo darem krásnou knížku z nakladatelství AlbatrosMladá fronta nebo Edice České televize.

Do balíčků zapojených organizací jsme vkládali také časopis Raketa z nakladatelství Labyrint - děkujeme!

DĚKUJEME PARTNERŮM 7. TÝDNE ČTENÍ DĚTEM V ČR

FOTOGALERIE Z INAUGURACE VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU

FOTOGALERIE NĚKTERÝCH AKCÍ ZAPOJENÝCH ORGANIZACÍ

Česká televize informovala o 7.Týdnu čtení dětem a natáčela v MŠ Brožíkova v Pardubicích

Reportáž ze slavnostní inaugurace 7. Týdne čtení dětem v ČR můžete vidět na ČT :D ve Zprávičkách ze dne 30. 5. (od 02 minuty a 40 sekundy)!

TV Žďár nad Sázavou