Dobrovolnictví


Čtení dětem v nemocnici

Čtení dětem v nemocnici

Vendula Nováková, bývalá studentka konzervatoře, se zapojila do projektu díky své učitelce Alici Jarnotové-Olmové. Studovala herectví a čtení vítala jako příležitost zkusit si něco nového. „Poprvé jsem měla trochu trému. V nemocničním prostředí je člověk vždycky trochu nervózní. Navíc jsem nevěděla, jak se děti budou chovat. První čtení je vždycky těžší než ta další. Ale čtení mě nadchlo." Nejčastěji četla „evergreen" od Václava Čtvrtka Křemílek a Vochomůrka. Starším dětem četla z Werichovy knihy Fimfárum. „Vždycky jsem s sebou měla více knížek, někdy celý batoh. Jako herečku mě bavilo hlavně to, že jsem si při čtení mohla pořádně zablbnout. Měnila jsem hlasy, snažila jsem se děti vtáhnout do děje, přenést na ně pozitivní energii a úsměv. Občas chodily poslouchat i maminky. V nemocnici nešlo pouze jen o čtení, ale i o setkávání. Někdy děti poslouchat nechtěly, tak jsme si jen kreslili nebo si povídali," popisuje atmosféru při čteních Vendula Nováková a dodává: „Byla to příjemná zkušenost. Rodiče mi četli každý den před spaním. Vždycky máma nebo táta. Dodnes na to vzpomínám. Nádhera," usmívá se.

Celé Česko čte dětem není akreditovaná dobrovolnická organizace. Spolupracujeme s téměř 30-ti nemocnicemi či s dobrovolnickými centry při nemocnicích na partnerské bázi a rádi vám zprostředkujeme možnost této bohulibé dobrovolnické činnosti pod naší hlavičkou.

Chcete číst dětem? Nejdříve se podívejte na seznam SPOLUPRACUJÍCÍCH NEMOCNIC. Pokud mezi nimi najdete tu svoji, postupujte k registračnímu formuláři. Vyplňte Registrační formulář, který prosím vytiskněte, podepište, napište aktuální datum vyplnění a pošlete nám ho naskenovaný nebo ofocený na email: administrace@ctemedetem.cz