Zvířecí škola


Zvířecí škola

Místo konání: Školní družina Beroun - Závodí, Komenského 249
Organizátor: ŠD Beroun - Závodí, Komenského 249
Datum akce: 07.05.2021

Nedávno přijatá odměna, kterou je kniha Jany Novákové „Zvířecí škola“ je v poslední době hitem četby dětí naší školní družiny. Putuje po týdny vždy z oddělení do oddělení a děti se snaží ji co nejdříve dočíst.

 

Je to složité, každý knihu obdivuje a každý den v jednotlivých týdnech je kniha k nedostižení. Ale to vůbec nevadí, my ji určitě do konce roku dočteme. Postupně v knize Zvířecí škola nacházíme sami sebe, ale i své kamarády. Tak jako zde vystupující zvířátka jsou šikovné každý na něco jiného, to samé je u nás nejen ve třídě, ale i v družině. Naším cílem je to, aby každý byl tolerantní ke svým kamarádům a respektovali jsme se navzájem. Vždyť všichni jsme jiní, a jiný znamená být i jedinečný. Vždyť ten umí to, a ten zas ono. Tak nám situaci zobrazují i zvířátka. Kočka vyniká v matematice, papoušek neumí kotrmelec. Křeček krade svačiny, žížala málem propadá z kreslení. V lavicích Zvířecí školy sedává i další řada žáků. Každý v něčem pokulhává, v jiném zase vyniká. Dohromady však tvoří výbornou fungující partu. Když se však zamyslíme na kolektivy v družině, každý děláme něco tak a něco tak, ale jako družina jsme parta, která táhne za jeden provaz.

A tak děti z 2. oddělení školní družiny Veverušáci ztvárnily vystupující zvířecí kamarády z knihy „Zvířecí škola“. A co všechno vytvořili? Co všechno se v knize nachází? Sova Moudravka, slepička Kvokalka Kdákavá, prase Rádojedlík Růžový, jezevčík – Dlouhonosan Podlouhlý, kočka – Fintilka Krásnoočka, žížala – Tyčka Kroutilová, želva – Dlouhožilka Houževnatá, křeček – Chlupáč Nadusaný, papoušek – Duháček Barevný, šnek – Pomalík Poctivý, veverka – Rezatka Dlouhoocasá.

Krásná odměna, hezká kniha, která nás směruje správným směrem a její hrdinové, jsou nám příkladem.

 

Květa Hrbáčková

Fotogalerie

Plakát z akce