„S knihou v ruce tam i zpět, objevíme celý svět“ aneb rok s knihou v mateřské škole A. Kučery Ostrava - Hrabůvka


„S knihou v ruce tam i zpět, objevíme celý svět“ aneb rok s knihou v mateřské škole A. Kučery Ostrava - Hrabůvka

Místo konání: Ostrava - Hrabůvka A. Kučery 31
Organizátor: Základní škola a mateřská škola Ostrava – Hrabůvka, A. Kučery 20, příspěvková organizace
Datum akce: 16.07.2020

Loňský rok 2020 byl velice zvláštní. Čekala nás ve školce sousta nemilých překvapení, především uzavření školy, karantény a omezení aktivit, které jsme vzali za tradiční. Přesto jsme neusnuli na vavřínech. Díky zapojení do projektu Celé Česko čte dětem, se nám v hlavě zrodil nápad otevřené knihovny v koridoru mateřské školy. Po návratu do mateřské školy začali děti s rodiči aktivně využívat připravenou knihovničku.

Dle sloganu na plakátu, který zní: „Slyšte, slyšte, na vědomost se dává, že knihu doma ležící, přečtenou a zaprášenou, můžete vzít a vyměnit v naší knihovničce za jinou“ děti chodí do školky s knihou v ruce, tam i zpět a objevují celý svět.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy. Součástí projektu je také umístění motorických panelů do koridoru mateřské školy, pro rozvoj grafomotoriky u dětí aneb “Aby ruka nebolela“. Díky panelům aktivně využíváme koridor školky především v inverzních měsících.

V knihovničce se neustále knihy obměňují, což je důkazem, že předčítání dětem je jistě oblíbenou aktivitou rodin naší mateřské školy. Věříme, že i nyní tráví rodiny čas spolu s knihou a až se vrátí do školky, tak s knihou v ruce, aby se mohli o kousek svého velkého světa podělit s ostatními.

Mgr. Žaneta Vašíčková, zástupce ředitele školy pro předškolní vzdělávání

Fotogalerie

Plakát z akce