9. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM


9. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM

Místo konání: MŠ U Skřítků, Seifertova 6, Jihlava
Organizátor: MŠ U Skřítků, Seifertova 6, Jihlava
Datum akce: 07.06.2019

9. týden ČTENÍ DĚTEM proběhl ve všech třídách naší MŠ

Třída Hastrmánci – děti 3 – 5leté

V rámci 9. týdne čtení dětem nám do třídy přišla předčítat maminka – hasička z knihy „O dráčkovi“. Příběhy se dětem moc líbily. Během týdne si děti vyrobily knížku a nakreslily do ní krásné ilustrace, podle nichž můžeme vyprávět pohádku. V rámci této kampaně každé dítě obdrželo záložku, kterou si do této knížky vsunulo. Každý den čteme dětem 20 – 30 minut před spaním nejen tento týden, ale celý školní rok.

Třída Trpaslíci – děti 3 – 5leté

Na začátku týdne nám přišla přečíst maminka – hasička pohádku „O dráčkovi“ a herečka Horáckého divadla v Jihlavě paní Lenka Schreiberová. V týdnu čtení si děti donesly z domu svojí oblíbenou knížku, o které jsme si společně povídali. Děti si vyráběly vlastní záložky.  V rámci této kampaně jsme s dětmi navštívily Kraj Vysočina – kde členové rady kraje a vedení úřadu dětem četli pohádku z knihy Dobrodružství Fany a Beryho. Pro děti bylo připravené i hudebně-divadelní představení Ježek a ukázka domácích mazlíčků. Každý den učitelky dětem četly pohádku České dějiny očima Psa od Martiny Drijverové.

Třída Rarášci – děti 5 – 7leté

Během kampaně 9. týdne čtení si děti vyslechly četbu od jihlavské herečky Horáckého divadla Lenky Schreiberové. Během předčítání např. děti reagovaly (tlesknutím) na smluvená slova. Společně jsme s dětmi vytvářely cestu z leporel, vyrobily knihy z pokreslených listů papíru a záložku do knížky. Děti vyhledávaly informace v encyklopediích – určité zvíře, rostlinu a zjišťovaly, co o nich ví, jejich název apod.  V dětských knížkách vyhledávaly pohádkové postavy a nejvíce je bavilo prohlížení knih z historie – o rytířích, výzbroji, hradech, zámků a pevností. Ve středu jsme vyrazily na výlet na zámek Žleby, kde se děti dozvěděly zajímavé zámecké pověsti a příběhy. V závěru týdne děti samostatně dramatizovaly pohádku „Princeznička. Před odpočinkem učitelky dětem četly knížku na pokračování Elvíra, strašidlo z kontejneru, Staré pověsti české. 

Třída Permoníci – děti 5 – 7leté

V pondělí k nám přišla předčítat herečka z Horáckého divadla v Jihlavě příběh z knížky Velikánský krokodýl, kterou napsal Roald Dahl a ilustroval Quentin Blake. Během čtení pokládala dětem otázky týkající se příběhu a nechávala je, aby zkoušely předvídat, jak by se děj příběhu mohl vyvíjet dál. V úterý si děti vytvářely vlastní záložku do knížky z barevných špachtlí, papíru a vlny. Ve středu jsme všichni vyrazili na výlet na zámek Žleby, kde si děti vyslechly místní pověsti a příběhy. Ve čtvrtek děti vymýšlely příběh podle nakreslených obrázků (na téma cestování a dopravní prostředky), z nichž pak vytvořily jednu velkou knížku. Celý týden jsme předčítali z knížky O mašinkách od Jiřího Kahouna.

Fotogalerie