Rumcajsi, Rumcajsi...


Rumcajsi, Rumcajsi...

Místo konání: RK Karviná, odd. pro děti a mládež Karviná - Nové Město
Organizátor: RK Karviná
Datum akce: 09.04.2023

CČČD – Rumcajsi, Rumcajsi

Do lesa Řáholce nedaleko města Jičína jsme zavítali dne 17. 10. 2017 prostřednictvím knihy Václava Čtvrtka Rumcajs v RK Karviná, odd. pro děti a mládež Karviná – Nové Město. Našim hostem se tentokráte stala herečka, kterou známe především ze seriálů Ulice a Ordinace v Růžové zahradě.

Dozvěděli jsme se, proč se vůbec švec Rumcajs stal loupežníkem. Byla za tím velenoha starosty Humpála. Zjistili jsme, jak do každé domácnosti patří i hospodyně. Jak se hledá. To se uzmou sluneční paprsky sluníčku a umotá se z nich prstýnek. Ten se pak pohodí na křižovatce u velkého dubu. Pouze ta pravá – Manka, pak zastane místo po boku Rumcajse.

Přečetli jsme si také to, jak se těm dvěma narodil synek Cipísek, jak odmalička byl moc šikovný. No řekněte, který malý synek hned po narození uteče po svých z kolébky a prošlape si své nové botičky z habrové kůry.

Poslední ukázka byla o tom, jak malý loupežnický synek přechytračil lišku. Pokud by jste chtěli vědět, jak se chodí a co znamená to, že jdeme střílet koroptve motykou, otevřete si knihy Václava Čtvrtka o Rumcajsovi, Mance a Cipískovi.

Naše setkání bylo samozřejmě i se soutěží, autogramiádou.

Již teď se těšíme na tradiční Strašidelné čtení, které se bude konat dne 23. 10. 2017. Hostem se stane herec Pavel Nový.

Yvona Kozubková

RK Karviná. Odd. pro děti a mládež Karviná – Nové Město

Fotogalerie

Plakát z akce