Tomáš Hanák četl dětem


Tomáš Hanák četl dětem

Místo konání: RK Karviná, odd. pro děti a mládež Karviná - Nové Město
Organizátor: RK Karviná
Datum akce: 10.03.2026

Začíná podzim a to znamená, že v oddělení pro děti a mládež Karviná-Nové Město startuje další setkávání našich Knihomolíků v rámci projektu CČČD. Tentokrát nás svou návštěvou poctil známý herec, dramatik, hudebník a restauratér Tomáš Hanák, který 20. záři zavítal mezi nás.

Knihou, kterou jsme tentokráte potěšili naše věrné čtenáře, byla z dílny klasika české literatury pro děti - Josefa Lady.. Tušíte správně. Příhody mluvícího kocourka znají všechny děti a jeho příběhy milují také jejich rodiče. Náš chytrý kocourek navštívil školu, protože jeho kamarád Pepík byl nemocný. Postaral se o zábavné chvilky, všechny děti se moc nasmály, ale Mikeš byl ve škole rád. Ve druhé ukázce jsme si přečetli o Mikešových kamarádech, kterými jsou kozlík Bobeš a čuník Pašík. Ty naučil Mikeš mluvit.  Co děláme, když něco provedeme? I když je to nepříjemné, je třeba se omluvit, přiznat svou chybu, aby nás netížilo svědomí. O tom jsme si přečetli v poslední ukázce. Samozřejmostí byl i malý testík pro děti i pro rodiče, abychom si ověřili, jak všichni poslouchali a co si zapamatovali. Ilustrátora knihy, kamarády kocoura Mikeše či pohádku, ve které hrál Tomáš Hanák krále znaly snad všechny děti. Větším problémem bylo zapamatovat si název vesničky, ve které se odehrávala kniha Josefa Lady Mikeš. Místo názvu Hrusice jsme měli Hrušice, Hruška, Husice a jiné povedené zkomoleniny. To ovšem není až tak neobvyklé, protože mezi posluchači bylo spousta malých dětí, které sotva začaly chodit do školy. Potěšilo nás, že se tady sešlo na sedmdesát dětí a rodičů, kteří milují knihy a rádi čtou.                                                                                                                                          

Celá hodinka uběhla jako nic a na konci děti pan Hanák potěšil podpisem do památníčku a se spoustou z nich se i vyfotil. Fotečky si můžete prohlédnout ve fotogalerii na našich stránkách www.rkka.cz nebo na FCB naší knihovny.  Už se moc těšíme na další čtení a srdečně všechny zveme.

Yvona Kozubková

RK Karviná, odd. pro děti a mládež

Karviná - Nové Město

Fotogalerie

Plakát z akce