Dětem 3. oddělení ŠD se knihy líbí


Dětem 3. oddělení ŠD se knihy líbí

Místo konání: Školní družina Beroun - Závodí, Komenského 249
Organizátor: ŠD Beroun - Závodí, Komenského 249
Datum akce: 08.06.2023

Děti z 3. oddělení naší školní družiny našly oblibu v knihách. Stalo se tak po tom, co byly ve škole pasování na čtenáře, neboť chodí do 1. třídy. Sílu v knihách objevily děti též v 13. ročníku Týdne čtení dětem.

Další den po ukončení Týdne čtení dětem v naší školní družině přinesly děti z 3. oddělení opět další knihy na ukázku. Filípek přinesl naučnou knihu s mikrofonem, kdy se dotkl koncem nějaké postavy a ta nám začala zpívat anglické písně. Melodie jsou však pro nás vcelku známé, ale český překlad je o něco horší. A tak Filip s mikrofonem sáhl na překladač a my se v češtině dovídáme, o čem píseň je.

Ovšem největší překvapení pro nás připravil Roman. Roman k nám nastoupil v září jako ukrajinské dítě a po celý školní rok se s námi v družině sžíval a přizpůsoboval se činnosti naší školní družiny. Dnes přinesl z domova pohádkovou knihu v ukrajinštině. Nejen, že nám z ní četl, ale on nám ji i dokázal částečně přeložit. Při prezentaci této knihy bylo v oddělení takové hrobové ticho a všichni sledovali, jak taková kniha opravdu chutná. V podstatě Roman navázal na předchozí den, kdy jsme si z knihy Za pohádkou kolem světa četli ukrajinskou pohádku O dědečkovi s bílým vousem.

Jak je vidno, četba nás opravdu dostala a my se snažíme. Jak nám to vydrží, záleží jen a jen na nás všech.

Květa Hrbáčková

Fotogalerie

Plakát z akce