Březen – měsíc čtenářů o ve školní družině


Březen – měsíc čtenářů o ve školní družině

Místo konání: Školní družina Beroun - Závodí, Komenského 249
Organizátor: ŠD Beroun - Závodí, Komenského 249
Datum akce: 20.03.2023

Březen – měsíc čtenářů je celostátní akcí, která podporuje četbu. Tradičně je pořádána v měsíci březnu. Tato akce vznikla v roce 2009. Měsíc čtenářů navazuje na akci druhé poloviny 20. století. V posledních letech je i Březen – měsíc internetu. Březen – měsíc knihy se slaví od roku 1955 a vždy byl věnován čtení a knihám.

Březen – měsíc čtenářů probíhá i ve všech odděleních naší školní družiny. V každém oddělení se najde kniha, která je po dobu celého měsíce čtena. V odděleních děti knihy ilustrují, seznamují s knihami ostatní a připravují se na poslední den měsíce března, kdy jako zakončení tohoto měsíce proběhne Andersenovo odpoledne. Pochopitelně i u nás v družině.

Při různých příležitostech, kde jsou pospojovány děti ze všech odděleních, neboť ostatní jsou na jiné činnosti či kroužku, probíhá četba z knihy Lesní majáles. Kniha s příběhy lesních zvířátek. Zvířátka řeší všední starosti, dělají si příbytky, budují bazén, připravují kosí svatbu i slavnost, pozorují hvězdy. V zimě pletou pro srnky kabátky, v létě dělají šťávu. Využívají všechno, co najdou v lese.

Krásná kniha o lesních zvířátkách nás všechny nadchla.

Květa Hrbáčková

Fotogalerie

Plakát z akce