Náhoda a přátelství z čistého nebe


Náhoda a přátelství z čistého nebe

Místo konání: Školní družina Beroun - Závodí, Komenského 249
Organizátor: ŠD Beroun - Závodí, Komenského 249
Datum akce: 22.12.2022

Jsou to právě v těchto dnech přesně tři roky, kdy se děti naší školní družiny seznámily se spisovatelkou Janou Brnušákovou. Situace stejná dnes jako před třemi lety. Vánoce, děti obdržely knihy spisovatelky Jany Brnušákové. Ještě před odchodem na zimní prázdniny jsme se do knih podívali a začaly z nich číst. Nejkrásnější však byla kniha Králíček Toby, pes Birk a lesní hrad. V tu chvíli nás napadlo, abychom paní spisovatelce poděkovali za krásnou knihu, kterou čteme. Netrvalo dlouho a stalo se. Zaslání přání k Vánocům byla jistota. A pak se již šlo na prázdniny.

Po návratu z prázdnin před třemi roky na nás čekalo další překvapení. Paní spisovatelku jsme tím tak překvapili, že nám po novém roce poslala 1. díl knihy Králíček Toby a liška Pampe. A zase je co číst. Následovalo opět poděkování, ale i pozvání k nám do družiny. Časově velmi náročné, ale podařilo se. Až přišla událost, začala se šířit pandemie covidu a na setkání se již nedostalo. Nezapomněli jsme na paní Brnušákovou, ale dva roky covidu udělalo své. Knihy nám však paní spisovatelku Janu Brnušákovou neustále připomínaly.

Po třech letech opět náhoda. Do družiny nám přišel dárek od neznámé osoby. Všichni jsme totiž zapomněli jméno spisovatelky a nikdo již netušil, že si o sobě dáme vědět. 22. 12. 2023 přišel dětem do družiny balíček. Otvíráme jej a nikdo netuší, co bude následovat. Po otevření jsme zjistili, že nám došla kniha Pohádky od známé spisovatelky Jany Brnušákové. Sice poslední den školy, ale my to nevydrželi. Opět jsme se dali do dalšího čtení. V knize pohádek jsme si vybrali pohádku Ostrov démonů, kterou jsme si přečetli. Krásná pohádka, která nás opět oslnila. Po jejím přečtení jsme si opět dali slovo a po Vánocích, až se vrátíme zpět do školy požádáme paní Brnušákovou, zda si na nás najde chvilinku a přijde mezi nás. Snad nyní už to konečně vyjde a my se poznáme na živo.

Jaké milé překvapení pro nás po třech letech, kdy se přátelství spisovatelky s dětmi naší družiny nerozplynulo, ale zůstalo. Paní spisovatelka nezapomenula na nás, a my nezapomeneme nikdy na ní! Tak věřme, že rok 2023 bude pro nás příznivější a my se opravdu nad knihami setkáme při besedě.

Květa Hrbáčková

Fotogalerie

Plakát z akce