Recenze knih


Kde se schovávají pohádky

Kde se schovávají pohádky

Kde se schovávají pohádky

autor: Magdalena Reifová, Jan Vodňanský
rok vydání: 2016
nakladatelství: Fragment
pro děti od: 5 let

Oficiální anotace: Byl jeden básník... Jan Vodňanský se jmenoval. A protože to byl básník, tak psal básničky. Ty básničky měla ráda hudební skladatelka Hana Navarová a udělala z nich písničky. To jsou ty, které vám zpívám. A jak si je tak prozpěvuji, vyskočily na mě pohádky. Byly dobře schované, ale já je našla a poprosila kamarádku Sylvu Francovou, aby vám je nakreslila. Všichni věříme, že se vám pohádky i písničky budou líbit! Vaše Majda

Maminčina recenze:

Kdo by neznal Majdu z Kouzelné školky? Pro maminky je to mnohdy nejlepší kamarádka, která zabaví neposedné děti a dokáže je rozesmát. A tak vyvstává otázka, zda se jí to povede i v knižní podobě.
Krásně ilustrovaná knížka pracuje s dětskou fantazií hned v několika rovinách - vypráví neotřelé příběhy plné fantazie, ale i reálných příhod + vtáhne dětičky do děje svojí zpěvavou částí. Knížka v sobě totiž kromě notových zápisů (které jsou večer spíš trestem pro rodiče, kteří se musejí u postýlky ztrapňovat svou neznalostí not) nese i CD plné milých písniček.
Co se samotných pohádek týče, byly pro mě průměrné. Některé bohužel neměly pointu pochopitelnou pro malé (a někdy i velké) čtenáře, jiné byly sice konkrétnější, ale s nijak extra originálním námětem.
Největším plusem tak pro nás byly právě roztomilé písničky a povedená ilustrační stránka věci. Samotné pohádky za těmito aspekty bohužel jen lehce klopýtaly.

Johančina recenze

bichlicka.blog.cz