Recenze knih


Přátelství plné koláčů

Přátelství plné koláčů

Přátelství plné koláčů
autor: Linda Chapman
rok vydání: 2016
nakladatelství: Albatros
pro děti od: 7 let
 

Oficiální anotace: Pekárna Cukr a koření má otevřeno pouhých deset dní, ale daří se jí skvěle! To samé se bohužel nedá říct o Mie, nejlepší kamarádce malé Hannah, která už se sice přestala bát lidí, ale teď se zase snaží zapadnout mezi ostatní až příliš… Jenže jak to zařídit, aby ji ostatní měli rádi, ale ona přitom nemusela přestat být sama sebou? Obsahuje recepty, tipy a triky pro malé cukrářky

Maminčina recenze:

Přátelství plné koláčů: Špetka tajemství je důstojným milým pokračováním prvního dílu (i na tu jsme dělali recenzi, pamatujete? Podívat se můžete SEM).
Opět se přeneseme do malebného anglického městečka spolu s přátelskou Hannah a zažíváme s ní v pekárně i mimo ní spousty dobordružství. Hannah je typický prototyp 10ti leté holčinky - ve svém věku už zdatně pomáhá mamince v obchodě, ale zároveň ovládá technologie na úrovni, za kterou bych se nemusela stydět ani já (ale bohužel, editory jsou někdy pořádná potvora :) ). Linda Chapmanová chtěla ukázat děti svého věku, a tak všechny kamarádky řeší problémy ryze současné. Nenajdete tu asi nějaký hluboký rozměr, ačkoliv poučování od důvtipné maminky o kvalitě přátelství by se tomu blížilo nejvíce, ale zároveň ani násilné zvraty a obhroublosti (bohužel i to je součástí některých knih PRO DĚTI).
Tato knížka je milým vypravováním doplněným krásnými a decentními ilustracemi. Opět si můžete s děvčaty zkusit i nějaký recept a mnohokrát se u knížky i zasmějete.
My obě můžeme říct - ano, tahle knížka se pro dnešní holčičky určitě hodí.

Johančina recenze: VIDEO v textu