Recenze knih


S Blbounem do Říše pohádek, nakladatelství Fragment

S Blbounem do Říše pohádek, nakladatelství Fragment

S Blbounem do Říše pohádek
autor: Renata Petříčková a Michal Vaněček
rok vydání: 2012
nakladatelství: Fragment
pro děti od: 3 let

Oficiální anotace: Vydejte se s Jeníčkem a Mařenkou do kouzelného lesa plného pohádek. Na cestě plné dobrodružství a neuvěřitelných setkání je doprovází pták Blboun nejapný. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Není divu, protože žije už jen v pohádkové říši. Jeníčka a Mařenku provede nejznámějšími příběhy a zažijí opravdu legrační příhody. Společně potkají Karkulku, Sněhurku, Budulínka, čerta, vodníka a mnoho dalších bytostí.

Recenze maminky "Bichličky":

Známe je všichni - notoricky známe pohádkové příběhy, jako jsou O dvanácti měsíčkách, Smolíček pacholíček, Budulínek a podobné. Ale co se stane, když zjistíte, že Jeníček s Mařenkou nebyli vyhnáni macechou, ale náhodou se dostali do Pohádkové říše? Hned na počátku svého putování potkávají zvláštního ptáka - Blbouna, který jim dělá zasvěceného (i když přihlouplého) průvodce.
Přiznám se, že mě trochu zneklidňovala představa, že nám Blboun obrátí zažité pohádky vzhůru nohama. Jak pak budu vysvětlovat Johance, že Dvanáct měsíčků mělo skutečně kouzelnou moc a ne jen dobrou sadu skleníků? Ale naštěstí to nebylo tak žhavé, jak to vypadalo. Nejprve jsem nedoceňovala úlohu Blbouna nejapného coby průvodce, ale ukázalo se, že děti jsou možná vnímavější než mi dospěláci - ukázalo se totiž, že jeho postava dodávala knížce šmrnc a hlavně odůvodňovala odchylky od klasické verze pohádky. Většinou, když Johanka poznala rozdíl mezi oběma verzemi, svedli jsme to na Blbouna, který to určitě celé popletl :D
Už kvůli tomuto dovtipování doporučuji knížku dětem kolem šestého roku věku. Důležité je, aby už měly zažité právě ony klasické pohádky a dokázaly rozpoznat vtip v odchylkách.

Johančina recenze:

Hlavně Johanka se těšila na to, jak vám bude moct povyprávět (a hlavně ukázat její oblíbenou ilustraci, kterou jsem jí musela založit, aby ji rychle našla :D ) o nově přečtené knížce.

Dobře se bavte.

Odkaz na celý článek

Více recenzí najdete na blogu autorky http://bichlicka.blog.cz/.