Recenze knih


Přátelství plné koláčů, nakladatelství Albatros

Přátelství plné koláčů, nakladatelství Albatros
Přátelství plné koláčů
autor: Linda Chapmanová
rok vydání: 2015
nakladatelství: Albatros
pro děti od: 8 let
 
Oficiální anotace: Pekárna Cukr a koření otevírá už zítra! A desetiletá Hannah už se nemůže dočkat. Zároveň je z toho ale pěkně nervózní. Tolik to pro ni a hlavně pro její mámu znamená… Obě milují pečení. Kvůli mámině snu se ale musely přestěhovat a Hannah musela změnit školu. Najde si v nové škole přátele? Zvykne si na to, že máma tráví většinu času v pekárně a chce po Hannah, aby se chovala skoro jako dospělá? Vždyť je jí teprve deset! Ale bez práce zkrátka nejsou koláče… Včetně receptů na pár dobrot a užitečných nápadů, pokud se chystáte otevřít si vlastní pekárnu!
 
Maminčina recenze:
Přátelství plné koláčů je velmi milá a krásná kniha, která pohladí po dušičce nejen malým slečnám, ale i jejich maminkám. Hned na první pohled nás knížka okouzlila svou nádhernou obálkou a navíc náplní - no která holčička nerada mlsá. Jen ta představa, že budeme číst o sladkých muffinech a sušenkách, nás naplňovala velkým očekáváním. A knížka skutečně nezklamala.
Osobně bych jí pro soukromé čtení doporučila slečnám okolo desátého roku (stejně tak je "strará" hlavní hrdinka), ale na večerní dobrodružství před spinkáním je knížka určitě vhodná už pro mladší holčičky. Johanka se na knížku vždy moc těšila a žadonila o kapitolu víc a navíc jsme se na další den těšily zase do pelíšku.
Příjemným zpestřením děje jsou vložené recepty, které jsou skutečně "funkční". Hned jsme musely vyzkoušet máslové sušenky a měly takový úspěch, že je uděláme koledníkům na Velikonoce. Co více říct? Určitě knížku moc doporučujeme a těším se, až bude Johanka předčítat zase mně :)
 
Johančina recenze:
Tentokrát se Johanka ujala iniciativy sama a já se nestačila divit. Podívejte se sami. Jen ty světelné podmínky nám prostě nepřály.
 
 

Odkaz na celý článek

Více recenzí najdete na blogu autorky http://bichlicka.blog.cz/.

Foto: archiv autorky.