Recenze knih


Pan Krbec na Kulíkově, nakladatelství Svoboda

Pan Krbec na Kulíkově, nakladatelství Svoboda

Pan Krbec na Kulíkově
autor: Stanislav Havelka
rok vydání: 1996
nakladatelství: Svoboda
pro děti od: 4 let

Toužili jste někdy po tom žít na opravdovém středověkém hradě? A ke všemu na takovém, kde hospodaří zlotřilý duch hradního pána, Ruprecht! Pan Krbec a jeho věrný kočičí kamarád Kokeš jsou rození hradoznalci a když se jednou dostanou na zchátralý Kulíkov, je jejich další osud zpečetěn.

Recenze maminky "Bichličky"
Musím uznat, že knížka nás zaujala celou rodinu. Moc nás všechny bavili příběhy postaršího kastelána, trampoty hradního strašidla i nápady jejich zvířecích kamarádů.

Knížka je psaná velmi vtipně a celkový námět, který v sobě kloubí české hradní prostředí, strašidla a mluvící zvířátka, je prostě náramně vymyšlen. Sama zastávám názor, že mladší děti nejvíce zaujmou příběhy, kde vystupují zvířátka (a obzvlášť ta legrační a mluvící).

Co oceňuji navíc, je délka kapitol. Zcela ideální pro čtení před spinkáním pro čtyřleté dítě (rozumějte 3-4 stránky). Navíc každá kapitola má svou vlastní pointu, ale vše dohromady dává stále jeden gradující příběh.

Co se týče ilustrací, zde budou spokojeni spíše maminky (a tatínkové) - styl Vladimíra Renčína je spíše minimalistický a pro malé děti není asi tak přitažlivý, ale šikovný předčitatel zvládne s tak krásným námětem zaujmout i bez obrázků.

Co více dodat - krásná knížka, kterou jsme si zamilovali a jsme moc rádi, že jsou ještě další dva díly pokračování. Určitě jí nevynechte a když nic jiného, kdo by neznal Večerníček Pana Krbce :)

Recenze dcery Johanky

https://www.youtube.com/watch?v=iehLkoT2wio

Odkaz na celý článek 

Více recenzí najdete na blogu autorky http://bichlicka.blog.cz/.