Audioknihy


Logopedické pohádky

Logopedické pohádky

Audiokniha obsahuje hravé pohádky určené k procvičení správné výslovnosti. Autorkami jsou klinické logopedky Ilona Eichlerová a Jana Havlíčková. Na základě zkušeností z praxe své poradny vytvořily již řadu pomůcek k procvičování správné výslovnosti - pexesa, říkanky a především tyto pohádky. Audioknihu načetla Barbora Hrzánová.

Ve veselých příbězích se často opakují hlásky, s nimiž mají děti při vyslovování nejčastější potíže. Uslyšíme zde proto krátká a neobyčejně vtipná vyprávění procvičující v jednoduchém příběhu vždy hlásku, nebo celou skupinu hlásek, v nichž se nejčastěji při výslovnosti chybuje. Na konci každé pohádky položí interpretka Barbora Hrzánová dětem několik otázek, vyplývajících z právě slyšeného příběhu a pomůže jim pak s odpovědí. Vyprávěním nad pohádkou děti nenásilně procvičí slova a častým vyprávěním je zafixují v řeči.


Tato audiokniha je určena dětem předškolního a mladšího školního věku (5-8 let). Mohou ji využít logopedi, rodiče i učitelky mateřských škol. Logopedické pohádky můžete zakoupit na Audioteka.cz.