Poslání


Celé Česko čte dětem

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst"Stačí 20 minut denně. Každý den.

Celé Česko čte dětem bylo založeno v roce 2006. Více než 4.000 škol, školek, knihoven, rodinných a mateřských center, měst, obcí, nemocnic či jednotlivců se online registrovalo a přihlásilo k myšlence o důležitosti předčítání dětem.

Naše nejdůležitější projekty a akce:

Kdo nám fandí?

Celostátní kampaň a stejnojmennou organizaci podporuje více než 80 známých osobností ze světa kultury a sportu. Jsou to například: Bolek Polívka, Zdeněk Svěrák, Alena Ježková, Barbora Špotáková, Jan Hřebejk, Petr Nárožný, Aneta Langerová, Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, skupiny Nebe, MIRAI a další.

Další činnost

Organizace pořádá mezinárodní konference a semináře pro odbornou veřejnost, pedagogy i lajckou veřejnost. Dětem do nemocnic chodí číst dobrovolníci a ze sbírek knih pomáhají vybavit nemocniční knihovny pro děti. Rodiče najdou na webu moudré rady, zajímavé odkazy i doporučenou literaturu, tzv. Zlaté tituly. V rubrice Pro děti mohou děti soutěžit každý měsíc s Kniho-rejem nebo si poslechnout audionahrávky pohádek.

Zapojte se i vy
Příloha