Naše ocenění


Získali jsme titul Neziskovka roku 2017

Získali jsme titul Neziskovka roku 2017

Již popáté udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění Neziskovka roku. Během slavnostního večera převzaly vítězné organizace prestižní titul a nádhernou trofej ve tvaru hranolu z optického skla neziskové organizace ve čtyřech kategoriích (malá, střední a velká organizace, Cena veřejnosti). Celé Česko čte dětem se stalo Neziskovkou roku 2017 v kategorii Malá neziskovka! FOTOGALERIE

Všichni semifinalisté 5. ročníku ocenění se sešli na slavnostním večeru v pondělí 27. listopadu 2017 v Divadle Archa, kde byly vyhlášeny vítězné organizace ve třech hlavních kategoriích i v Ceně veřejnosti. Přítomni byli také partneři ocenění a někteří hodnotitelé, nechyběla dobrá nálada ani fotograf (fotogalerii najdete pod článkem).

Titul Malá neziskovka si odnesla organizace Celé Česko čte dětem o.p.s. se sídlem v Ostravě.

Titul Střední neziskovka získal Domácí hospic Vysočina, o.p.s., z Nového Města na Moravě.

Titul Velká neziskovka obdržela organizace ACORUS, z.ú., z Prahy.

Cenu veřejnosti a srdce veřejnosti si v letošním roce vydobyl Hospic sv. Jana N. Neumanna z Prachatic, který získal 2 697 hlasů. Celkem hlasovalo 6 911 lidí.

„V letošním ročníku o vítězi rozhodly v některých kategoriích pouze dvě desetiny bodů. Kvalita řízení organizací je tak vyrovnaná a zlepšuje se každým rokem. Všichni ti, co se probojovali do finále, jsou vítězové,“ říká k letošnímu ročníku Jana Vožechová, zástupkyně ředitelky NROS a manažerka Neziskovky roku.

Ocenění NEZISKOVKA ROKU je jeden z nejvhodnějších způsobů, jak zviditelnit profesionálně řízené neziskovky, představit příklady dobré praxe ostatním a ukázat na kvalitu jejich práce. Tyto prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje NROS na základě vlastní vyvinuté metodiky „Zdravého organizačního řízení“©. 

Ocenění Neziskovka roku 2017 podporují: hlavní partner Skupina ČEZ a partneři Česká spořitelna, Plzeňský Prazdroj, Nadace Preciosa, Nadace Neziskovky.cz a Divadlo Archa. Mediálním partnerem ocenění je Česká televize, Český rozhlas Radiožurnál a Právo.

„Skupina ČEZ již pátým rokem podporuje ocenění neziskových organizací, které jsou příkladné jak způsobem manažerského řízení, tak výsledky své práce. Vítězové Neziskovky roku jsou příkladem a motivací pro další organizace. Právě na profesionálním rozvoji neziskového sektoru nám záleží, a proto i jinak pomáháme veřejným organizacím po celé České republice,“ uvádí Michaela Chaloupková, členka představenstva a leader pro udržitelný rozvoj Skupiny ČEZ.

Jaké byly první dojmy zástupců oceněných Neziskovek roku 2017?
CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM O.P.S. 

Zakladatelka a ředitelka organizace Eva Katrušáková k získání titulu Malá neziskovka 2017 uvádí: „Vnímám to jako velké překvapení a obrovské zadostiučinění pro celý náš tým, který společně pracuje a dělá to srdcem. Určitě je to důležité i pro naše sponzory, pro ty, kteří nás podporují. Lidé málo vědí o tom, co se děje ve veřejně prospěšných organizací, takže ze širšího hlediska považuji ocenění za důležité v tom, že se tímto způsobem ukáže, kolik z nich dělá krásnou, záslužnou práci.“