Naše ocenění


Neziskovka roku 2014

Neziskovka roku 2014

Celé Česko čte dětem se umístilo v první pětici nejlepších malých neziskovek a navíc získala třetí místo v kategorii Cena veřejnosti.

Z celkového počtu 135 přihlášených organizací se 15 z nich probojovalo do semifinále soutěže Neziskovka roku 2014. Vítězi letošního roku se mezi malými neziskovými organizacemi stalo sdružení Lata, kategorii středních neziskovek vyhrálo sdružení Pferda a Charita Opava získala prvenství mezi největšími neziskovkami. Všechny organizace, které se do 21. července do soutěže přihlásily, musely vyplnit rozsáhlý sebehodnotící formulář a doložit svá tvrzení. Po důkladné revizi těchto formulářů i poskytnutých podkladů vzešlo z této fáze hodnocení 5 semifinalistů z každé kategorie, u kterých pak proběhla kontrolní návštěva. Mezi pěti nejlepšími malými neziskovými organizacemi se umístilo Celé Česko čte dětem

Speciální Cenu veřejnosti na půdě Senátu ČR v Praze znovu získala společnost Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené. Z více než 10.000 hlasů jich 1465 pomohlo společnosti Helppes obhájit loňský triumf. Za ní poměrně těsně skončilo sdružení AMA - Společnost onkologických pacientů, které patřilo k loňským vítězům, a na třetím místě se umístila společnost Celé Česko čte dětem, jejímž posláním je rozvíjení emočního zdraví dětí a čtenářské gramotnosti prostřednictvím předčítání.

Soutěž pořádala druhým rokem Nadace rozvoje občanské společnosti s cílem zvýšit prestiž těchto organizací a ocenit jejich profesionalitu.