Další sbírka knih udělala radost v nemocnici

Další sbírka knih udělala radost v nemocnici

Doslova bohatou nadílku převzali před Vánocemi zástupci dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. O krásnou sbírku knih se tentokrát postarala firma Maxion Wheels, která nás oslovila s prosbou o spolupráci v rámci projektu SBÍRKA KNIH PRO DĚTI DO NEMOCNIC A ORDINACÍ DĚTSKÝCH LÉKAŘŮ.

Společnost Maxion Wheels se snaží dlouhodobě podporovat společenskou odpovědnost vůči regionu ve kterém působí, za což byli v roce 2019 oceněni 1. místem v Ceně hejtmana MS kraje a v návaznosti na to i ministrem průmyslu a obchodu a Radou kvality ČR v Národní ceně České republiky za společenskou odpovědnost.

V roce 2021 se rozhodli na základě  podnětů ze strany zaměstnanců uspořádat sbírku knih a to jak pro starší osoby z domovů seniorů v Ostravě, tak pro děti, které jsou hospitalizovány a musí dočasně strávit čas mimo svůj domov. S konkrétním nápadem sbírky knih přišla zaměstnankyně Vlasta Ježíková.

Všichni jsme velice rádi, že se projekt podařilo dovést od původní myšlenky do zdárného konce a měli jsme možnost díky zapojení zaměstnanců firmy Maxion Wheels vytvořit někomu úsměv na tváři.

Hned několik vánočních krabic plných knih dostalo dětské oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.  Knížky budou k dispozici pro rodiče i malé pacienty, kteří si tak mohou zpříjemnit čas během pobytu na oddělení. 

Tisková zpráva ZDE