Čtenářské dílny s Celé Česko čte dětem pokračují i v letošním roce

Čtenářské dílny s Celé Česko čte dětem pokračují i v letošním roce

Úspěšné a oblíbené ČTENÁŘSKÉ DÍLNY realizujeme i letos.

Ve školním roce 2020/2021 za podpory města Český Těšín právě probíhá v pěti základních školách v Českém Těšíně pilotní projekt čtenářských dílen a účastní se ho žáci z deseti tříd prvního stupně.

Školáci ve třídách pracují s knihou a metodickými listy. Mezi vybranými tituly jsou Lucka Luciperka a Chobotem sem, chobotem tam od Ivony Březinové nebo Hloupežníci Miloše Kratochvíla. Do dílen jsou zapojeni i rodiče.

Před samotným projektem probíhal seminář pro pedagogy, kteří se naučili pracovat s tématy v knize, aby je pak dál mohli rozvíjet se svými studenty. Ti se pak naučí pracovat s textem, můžou řešit problémy hlavních hrdinů a diskutovat o nich a hledat řešení se svými spolužáky. 

Pro rodiče těchto dětí je připravena hodinová přednášky Evy Katrušákové na téma: „Čtení dětem mění životy“ o důležitosti a nutnosti čtení dětem a o emočním zdraví, předčítání a nejednoduché výchově dětí v dnešní digitální době. Vzhledem k současné situaci jsou všechny přednášky online.

Posláním těchto dílen je rozvíjet u dětí chuť ke čtení, přemýšlení nad texty a umění diskutovat o daných problémech. Věříme, že čas, který děti i jejich rodiče budou u těchto dílen trávit, je čas smysluplný, kvalitně využitý a všechny zúčastněné posune dál.

Jsme moc rádi, že můžeme takto měnit naše děti, naši budoucnost.