Knižní tipy na Velikonoce

Knižní tipy na Velikonoce

Ještě týden a jsou tu Velikonoce! Oslavte je s knihami. Máme pro vás 5+1 tip na velikonoční knížky pro děti. Znáte je? Čtete? Máte další tip? Sdílejte je s námi!

1. Než řeknete hody hody
Novinka! Veselé verše a hledací knížka v jednom. Velikonoční zajíček má spoustu práce — musí nasbírat, obarvit a schovat dětem na zahradě vajíčka. Slepičky z Vily na Kukani mu při tom pomáhají. Čtenář v knize objeví pokaždé něco nového! 

2. Velikonoční knížka
Tradice a rituály. Autorka připomíná koloběh ročních období i lidských dějin. Očima svých dětí sleduje velikonoční rodinné události, slavení křesťanských svátků i lidových venkovských zvyků. 

3. Velikonoční pohádka o kohoutech, bouřce a duze
Poezie pro děti par excellence. Pohádka o tom, jak vajíčka, kohouti, bouřka a duha obarvily svět — třeba na Modré nebo Žluté pondělí, Šedivé úterý, Zelený čtvrtek nebo Bílou sobotu. 

4. Jaro je tu!
Kreativní kniha pro děti i jejich rodiče. České tradice, zvyky a povídání o jaru — jak se pletou pomlázky, malují vajíčka, otevírají studánky nebo pečou beránci? Na každé stránce je úkol nebo překvapení. A na konci knihy jako bonus vystřihovánky! 

5. Všechno o vejci
Hlemýždí, pštrosí, slepičí, labutí, krokodýlí… Každé vajíčko je naprosto jedinečné. Nahlédněte do hnízd a hnízdeček. Kdo ze zvířecí říše má nejmenší a kdo největší vejce na světě? Populárně-naučná kniha o tom, že z vejce se nemusí vyklubat jenom kuře. 

Bonus: Starý a Nový zákon pro děti I. — III.
20 biblických příběhů převyprávěla Ivana Pecháčková tak, aby jim rozuměly malé děti, přitom ale textům zachovala jejich mystiku. S drobnými knížečkami se můžete vrátit zpátky ke kořenům naší civilizace. Tituly ilustrovali talentovaní čeští výtvarníci nejmladší generace — a z každého jednotlivého biblického příběhu vytvořili originální umělecké dílo. 

Děkujeme za krásné knižní tipy naší externí poradkyni Petře Bartíkové (Bookworm´s Diary).