Novou knížku povídek získalo prvních 60 studentů

Novou knížku povídek získalo prvních 60 studentů

Ve středu 27. března 2019 proběhly v Gymnáziu Hrabůvka první dva z cyklu osmi čtenářských dílen se sbírkou povídek pro víceletá gymnázia v MSK kraji. Projekt "Cyklus čtenářských dílen pro víceletá gymnázia" realizuje Celé Česko čte dětem za finanční podpory Moravskoslezského kraje. 

Čtenářské dílny, resp. biblioterapeutické workshopy se sbírkou povídek cílí na mladého člověka, který se potýká s mnoha problémy dnešní doby (šikana, závislost na internetu, netolerance, agrese, konzumní společnost, …). Cílem čtenářských dílen je studentům ukázat, že každý člověk se narodil jako dobrý a každý touží po bezpečí a lásce. Biblioterapie je metoda psychoterapie, která využívá léčebné a podpůrné účinky četby a slouží také k rozvoji lidské osobnosti. 

Dílny vedla zkušená ostravská lektorka a psycholožka Mgr. Martina Mikesková a zúčastnilo se jich celkem 60 žáků. Společně pracovali s povídkou Leguán od spisovatelky Petry Soukupové, jež je jednou z povídek z nové knížky Robinson z hypermarketu, kterou vydalo Celé Česko čte dětem. Studenti se zájmem diskutovali s lektorkou na dané téma jinakosti a jedinečnosti. Po skončení celé akce každý z žáků tuto knížku obdržel. Pedagogové také nepřišli zkrátka. Dostali inspirativní pracovní listy, které mohou dále využívat ve svých vyučovacích hodinách společně s ostatními povídkami v knížce.

 

FOTOGALERIE