Týden čtení dětem v ČR


4. Týden čtení dětem v ČR byl zahájen v Olomouci

4. Týden čtení dětem v ČR byl zahájen v Olomouci

Slavnostní zahájení 4. ročníku Týdne čtení dětem v ČR těsně před koncem května 2014 odstartovalo týdenní svátek dětí a literatury, v jehož rámci se od 1. do 7. června uskutečnila řada pozoruhodných akcí. Dětem ve dvou představeních, pro 1. stupeň ZŠ a pro 2. stupeň ZŠ, zazpívala vítězka pěvecké soutěže Superstar 2013, Sabina Křováková. Ze své knihy četla a záludné otázky pokládala známá spisovatelka dětských knih Ester Stará. Moderátor Lukáš Hejlík provedl děti programem, kvízovou soutěží a s kolegou Alanem Novotným také scénickým čtením LiStOVáNí. Na děti čekaly krásné knižní dárky z nakladatelství Albatros a časopisy z Mladé fronty Dnes. Vše proběhlo 29. května 2014 v prostorách Divadla na Šantovce v Olomouci.

Součástí zahajovacího dne Týdne čtení dětem byla dobročinná sbírka knih – každý mohl přinést svou oblíbenou dětskou knihu, kterou mu předčítali rodiče, i s osobním věnováním. Knihy byly věnovány dětským oddělením českých nemocnic, kde z nich budou dobrovolníci předčítat dětem. 

4. Týden vyvrcholil 6. června závěrečným ceremoniálem pro děti ze základních škol v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě, kterého se zúčastnila zpěvačka Markéta Konvičková, autor knih pro děti Miloš Kratochvíl, herec Lukáš Hejlík a soubor scénického čtení LiStOVáNí. Na děti čekaly také dárky z knižního nakladatelství Mladá fronta a dětský časopis Skaut. Také v Opavě proběhla sbírka knih, které putovaly do opavské nemocnice.

FOTOGALERIE: Inaugurace, Uzavření.