Týden čtení dětem v ČR


1.Mezinárodní týden čtení dětem v ČR

1.Mezinárodní týden čtení dětem v ČR

1. Mezinárodní týden čtení dětem, jehož organizátory byli Celé Česko čte dětem a Cała Polska Czyta Dzieciom, proběhl od 1.do 7. června 2011 v městech a obcích v celé České republice a v Polské republice. Týden byl zahájen 1. 6. 2011 slavnostní inaugurací, která proběhla v symbolickém místě na řece Olze, jež spojuje, i když dříve dělila, města Český Těšín a Cieszyn. Na den inaugurace byl připraven pestrý a zábavný program pro děti i dospělé na několika místech v Českém Těšíně. O skvělý program se postarali Jaromír NohavicaEwa FarnaMichal Viewegh a Bolek Polívka. Toto slavnostní zahájení bylo svátkem dětí a literatury.

Cílem Mezinárodního týdne čtení dětem bylo zahájení trvalé mezinárodní spolupráce organizací, které svými činnostmi a aktivitami vychovávají k lásce k literatuře a prostřednictvím společného čtení budují pevné vazby v rodině. Mezinárodní týden čtení byl impulsem pro české školy, knihovny, literární kavárny a širokou veřejnost, aby každoročně vždy od 1. do 7. června pořádaly takovéto svátky literatury v celé republice. Mezinárodní týden čtení dětem nemá v Evropě obdobu.

Toto setkání zahájilo mezinárodní projekt na evropské úrovni s názvem „All of Europe Reads to Kids" aneb „Celá Evropa čte dětem". Projektu se účastní: Cala polska czyta dzieciom (Celé Polsko čte dětem), Visa Lietuva skaito vaikams – ugdymas skaitant (Celá Litva čte dětem), Celé Slovensko číta deťom (Celé Slovensko čte dětem). 

FOTOGALERIE: Inaugurace, Ukončení