Sbírky knih do nemocnic


Sbírky knih pro děti do nemocnic

Sbírky knih pro děti do nemocnic

Nezisková organizace Celé Česko čte dětem® se snaží ve spolupráci s nakladatelstvími a dárci vybavovat dětské knihovničky v nemocnicích a v ordinacích dětských lékařů. Jeden z prvních projektů realizovala v roce 2011 ve spolupráci se společností OMV. Do netradiční sbírky knih se zapojili samotní zaměstnanci čerpacích stanic OMV a centrály firmy. Ti mezi sebou provedli sbírku, jež se stala základem pro první darování knih. Výsledek? 1 500 knížek pro děti v ordinacích po celé ČR!

Je krásné, když dítko sáhne po knížce a chce po své mamince nebo tatínkovi, aby mu v nemocnici nebo v ordinaci četli. Kromě toho, že nám knížka pomůže potomka zabavit, vznikne v malé hlavičce i užitečná vazba, že knížka je dobrou volbou, když má člověk dlouhou chvíli. Rovněž dobrovolníci Celé Česko čte dětem docházejí do nemocnic za dětmi a snaží se jim vyplnit dlouhé chvíle.

Firma Vítkovické slévárny, spol. s. r. o. podpořila kampaň Celé Česko čte dětem. Vybrala mezi zaměstnanci slévárny 133 knih, které byly rozděleny mezi 4 ordinace dětských lékařů v Ostravě. Fotografie si můžete prohlédnout v naší Galerii. Knížky mohou využít rodiče ke čtení dětem v době, kdy čekají na vyšetření. 

Také vaše instituce, organizace či firma, může zorganizovat sbírku knih. Knihy by neměly být sbírkou nepotřebných knih, ale sbírkou dobrých knih ze současné dětské literatury, případně knih starších, které třeba lidé četli svým dětem. Knihy musí být zachovalé a nepoškozené. Doporučujeme sbírat knihy vydané od roku 1995. Knihy jsou určeny dětem, sbírka má proto obsahovat knihy dětské, popřípadě knihy pro mládež. Ke každé sbírce vám zašlem záložky do knihy, osvětové brožurky a plakáty.

Další informace získáte na emailu: info@ctemedetem.cz