Čtení dětem v nemocnici


Zlínští herci - lidé s velkým srdcem

Zlínští herci - lidé s velkým srdcem

„ Kdo čte, ten myslí, kdo myslí, ten uvažuje.“ Viktor Hugo

Poprvé jsme se s nimi setkali na naší akci Zlínský maraton ve čtení, který se konal v rámci  55. Zlín Film Festivalu v pondělí 1.června 2015 na zlínském zámku. Tuto akci přišli podpořit s nadšením a se zodpovědností jim vlastní. Tady jsme poznali, že jsme naladěni na stejnou vlnu, že jsou to lidé s „velkým srdcem“, v němž má své místo krásný vztah k dětem, knihám a kde nemá místo lhostejnost. 

A tak vznikl nápad zapojit se do našeho projektu „ Čteme dětem pravidelně v nemocnici dvakrát týdně“ na dětském oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati, a.s. ve Zlíně. To, že budou chodit za malými pacienty na dětské oddělení KNTB, a.s. ve Zlíně a to pravidelně vždy 3 úterý každého měsíce odpoledne a přinášet dětem radost a kousek štěstí se setkání s krásnou knihou a potěšit je svou přítomností a úsměvem, je při jejich pracovním uměleckém vytížení skutečně až nepochopitelné. Kde berou tito lidé ještě čas a další energii na tuto bohulibou dobrovolnickou činnost mezi zkouškami, představením ve Zlíně i hostováním, při jejich dalších aktivitách?  Je to nádherné gesto lidskosti a ukázka jejich ryzího charakteru. Připravenu máme již i „Malou vánoční slavnost s nadílkou knih dětem na dětském oddělení“.

Děkujeme všem zlínským umělcům z celého srdce a přejeme jim hodně úspěšných představení a spoustu spokojených velkých i malých  diváků …

Městské divadlo Zlín :

MgA. Hana Mikolášková, umělecký šéf a herci

Eva Daňková - Tomáš David - Romana Julinová - Markéta Kalužíková 

Petra Králová - Radovan Král - Josef Koller - Ivan Řehák

Luděk Randár – Seminář pro dobrovolníky čtení

„Opravdovým úspěchem není umění na jevišti, ale umění vycházet s lidmi mimo scénu.“ Davis Sammy

 

Draha Večerková

zástupce ředitele

DDM ASTRA Zlín