Čtení dětem v nemocnici


Týden čtení dětem v motolské nemocnici

Týden čtení dětem v motolské nemocnici

V zápočtovém týdnu letošního letního semestru (tedy od 18. do 22. května 2015) proběhl v Motolské nemocnici projekt „Týden čtení“ ve spolupráci s organizací „Celé Česko čte dětem“. Pod záštitou Motoláku a koordinací Karolíny Šancové a Terezy Branne se na dětská oddělení FNM vypravilo na 22 studentů 2. lékařské fakulty. Naši studenti navštívili více jak 50 dětí z 9 oddělení FNM (např. hematologie, ortopedie, oční, kardiologie, neurologie atd.) a školy při Klinice dětské psychiatrie.

Velký dík patří organizaci Celé Česko čte dětem, která dodala záložky a drobné dárky pro děti, firmě Granna, jež poskytla dětem různé hry (Hádanky dráčka Fráčka, Zajíc v pytli aj.), a v neposlední řadě také herním terapeutům FNM a učitelům a ředitelce ZŠ při dětské psychiatrické klinice. Nejoblíbenější knížky byly např. Tříminutové příběhy o zvířátkách, Krtek a raketa, Šípková Růženka, O červené Karkulce, Jak čert hlídal díru do pekla, Nejkrásnější pohádky o čarodějnicích a u starších bodoval Deník malého poseroutky.

Celá akce se setkala s velkým úspěchem jak u dětí a rodičů, učitelů, tak i u sester i lékařů FNM. Napřesrok se bude akce určitě opakovat a budeme velice rádi, kdyby se do ní každý, kdo má zájem, zapojil.