Sbírky knih do nemocnic


Sbírky knih pro děti do nemocnic

Sbírky knih pro děti do nemocnic

Nezisková organizace Celé Česko čte dětem® se snaží ve spolupráci s nakladatelstvími a dárci vybavovat dětské knihovničky v nemocnicích a v ordinacích dětských lékařů. Jeden z prvních projektů realizovala v roce 2011 ve spolupráci se společností OMV. Do netradiční sbírky knih se zapojili samotní zaměstnanci čerpacích stanic OMV a centrály firmy. Ti mezi sebou provedli sbírku, jež se stala základem pro první darování knih. Výsledek? 1 500 knížek pro děti v ordinacích po celé ČR!

Je krásné, když dítko sáhne po knížce a chce po své mamince nebo tatínkovi, aby mu v nemocnici nebo v ordinaci četli. Kromě toho, že nám knížka pomůže potomka zabavit, vznikne v malé hlavičce i užitečná vazba, že knížka je dobrou volbou, když má člověk dlouhou chvíli. Rovněž dobrovolníci Celé Česko čte dětem docházejí do nemocnic za dětmi a snaží se jim vyplnit dlouhé chvíle.

Firma Vítkovické slévárny, spol. s. r. o. podpořila kampaň Celé Česko čte dětem. Vybrala mezi zaměstnanci slévárny 133 knih, které byly rozděleny mezi 4 ordinace dětských lékařů v Ostravě. Fotografie si můžete prohlédnout v naší Galerii. Knížky mohou využít rodiče ke čtení dětem v době, kdy čekají na vyšetření. 

Také vaše instituce, organizace či firma, může zorganizovat sbírku knih. Knihy by neměly být sbírkou nepotřebných knih, ale sbírkou dobrých knih ze současné dětské literatury, případně knih starších, které třeba lidé četli svým dětem. Knihy musí být zachovalé a nepoškozené. Doporučujeme sbírat knihy vydané od roku 1995. Knihy jsou určeny dětem, sbírka má proto obsahovat knihy dětské, popřípadě knihy pro mládež. Ke každé sbírce vám zašlem záložky do knihy, osvětové brožurky a plakáty.

Další informace získáte na emailu: skanderova@ctemedetem.cz

 


2017 - NIVEA rozdávala dětské knížky

2017 - NIVEA rozdávala dětské knížky

Začátkem roku 2017 jsme potěšili stovky dětí, které byly nebo budou muset trávit čas v nemocnicích či ordinacích dětských lékařů po celé ČR. Díky našemu Partnerovi - firmě Beiersdorf spol. s r.o., která zastupuje značku NIVEA, jsme mohli obdarovat lékařská zařízení v celkem 10 městech. Zaměstnanci firmy sesbírali dohromady 431 knihu, mezi kterými jsou jak starší tituly, tak zcela nové dětské knížky. Fotografie z předání knih postupně přidáváme do Galerie na našem webu. DĚKUJEME!


2016 - Sbírky knih

2016 - Sbírky knih

Frýdek – Místek: rodiče dětí v Mateřské škole Anenská  (50 knih)

Ostrava: Zaměstnanci firmy Vítkovické slévárny, spol. s r. o.  (133 knih)

Ostrava:  ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A (35 knih)

Kunštát: Základní škola a Mateřská škola Kunštát (150 knih)

Celá ČR: Finanční správa, a. s. (3.200 knih)

Praha, Thomayerova nemocnice:  soukromí dárci, paní Kulhavá (20 knih)

 


2016 - Pracovníci Finanční správy darovali do nemocnic 3 200 dětských knih

2016 - Pracovníci Finanční správy darovali do nemocnic 3 200 dětských knih

Finanční správa ve spolupráci s organizací Celé Česko čte dětem uspořádala mezi svými pracovníky dobročinnou sbírku dětských knih, určených pro malé pacienty hospitalizované v nemocnicích. Do netradiční sbírky se zapojili pracovníci všech finančních úřadů napříč republikou. A výsledek? Nashromáždili přes 3 200 knih, které věnovali na dětská oddělení 18 nemocnic po celé ČR.

„Mám osobně velkou radost ze zapojení našich zaměstnanců do každého projektu společenské odpovědnosti. Když se jedná o děti, je to o to důležitější. Pevně věřím, že sesbírané knihy potěší malé pacienty a pomohou jim alespoň na chvíli zapomenout na jejich bolavé trápení“, řekl Martin Janeček, generální ředitel Generálního finančního ředitelství.

Z knížek se radují děti v nemocnicích v Benešově, Plzni, Praze, Sokolově, Liberci, Ostrově, Ostravě, Vyškově, Hodoníně, Frýdku-Místku, Opavě, Třinci, Karviné, Jilemnici, Jablonci, Třebíči, Litoměřicích a Valašském Meziříčí.

„Již od roku 2011 se snažíme ve spolupráci s knižními nakladatelstvími a dárci vybavovat dětské knihovničky v nemocnicích a v ordinacích dětských lékařů. Velmi pozitivně vnímám zapojení Finanční správy do tohoto projektu. Některé knihy si pacienti dokonce odnášejí domů a nás to těší“, dodala Eva Katrušáková, ředitelka neziskové organizace Celé Česko čte dětem.

Celé Česko čte dětem je nezisková organizace, která již 10 let vede celostátní osvětovou a mediální kampaň stejného jména. Prostřednictvím konkrétních projektů se ve spolupráci s více než 3000 organizacemi, 300 dobrovolníky a téměř 90 známými osobnostmi snaží šířit myšlenku o důležitosti předčítání dětem a jeho pozitivním vlivu na emoční rozvoj dítěte. Letos se k projektu Celé Česko čte dětem připojili také pracovníci finančních úřadů.

Finanční správa tímto uzavřela svou již 4. zaměstnaneckou charitativní akci, které předcházel například předvánoční sběr plyšových hraček pro děti nebo sběr víček doplněný finanční sbírkou na nemocné děti jejích zaměstnanců.

Ing. Petra Petlachová, ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí

Tisková zpráva

Fotogalerie


2015 - Sbírka knih pro Slezskou nemocnici v Opavě

2015 - Sbírka knih pro Slezskou nemocnici v Opavě
Jitka Dudysová organizovala pod hlavičkou Celé Česko čte dětem® sbírku knih pro dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Sbírky se účastnily děti z její školní družiny při ZŠ a MŠ Skřipov u Opavy. Děti například pomáhaly vkládat do knih záložky. Společně pak všichni mohli předat paní primářce a dětem v nemocnici přes sto dvacet krásných dětských knih. Paní Jitka líčí své dojmy z akce:

Děti si knihy prohlédly a hned si jich pár odnesly na pokoje. Byl to úžasný pohled na rozjasněné tvářičky malých pacientů... Dostali jsme krásný dáreček k Vánocům - dětský úsměv.

Fotky najdete zde.


2015 - Knihy pro nemocnici v Ústí nad Orlicí

2015 - Knihy pro nemocnici v Ústí nad Orlicí


V září a říjnu se na Lanškrounsku konala sbírka knížek pro dětské oddělení Orlickoústecké nemocnice. Své síly spojila organizace Celé Česko čte dětem® s Rodinným centrem Dětský svět. Do sbírky se zapojili dospělí i děti z Lanškrounska a jedenáct škol a školek. 

V listopadu jsme společně s paní Vlaďkou Hanyšovou z rodinného centra mohly panu primáři Rybovi a paní učitelce Myšákové z dětského oddělení nakonec předat celkem 648 knih (504 knih, 144 leporel a dva balíky starších čísel časopisů pro děti). Kromě knížek jsme s sebou přivezly plakáty, informační letáky a záložky Celé Česko čte dětem® a záložky, které vyrobily děti z mateřské školky Žižkova v Lanškrouně. Všem, kteří se do akce zapojili, patří obrovské poděkování.
 
Mgr. Michaela Čadová, regionální koordinátorka Celé Česko čte dětem®

Zprávu z Orlického deníku si můžete přečíst zde.


2015 - Zaměstnanci NIVEY přivezli dětské knihy do Ostravy

2015 - Zaměstnanci NIVEY přivezli dětské knihy do Ostravy

Zaměstnanci společnosti Beiersdorf, firmy zastupující značku NIVEA, sesbírali mezi sebou kolem stovky dětských knih. Na mezinárodní konferenci Čtení dětem jako základ moudré výchovy v rodině aneb Děti ve 21.století, která se konala v pátek 13. 11. 2015 v Ostravě, byly knihy předány do rukou zástupkyň obou nemocnic. Z MNOF knihy převzala paní Jana Zádrapová a z  Vítkovické nemocnice přijela paní Bohumila Lokajová. 


2014 - Sbírka knih do Vítkovické nemocnice

2014 - Sbírka knih do Vítkovické nemocnice

Sbírka knih pro dětské oddělení Vítkovické nemocnice, která se uskutečnila prostřednictvím organizace Celé česko čte dětem na SZŠ a VOŠ zdravotnické Ostrava. Sbírku knih pomohla uskutečnit Mgr. et Bc. Jitka Vašková, odborná učitelka, ze SZŠ a VOŠ zdravotnická Ostrava a Mgr. Helena Dlouhá koordinátorka dobrovolnické organizace Celé česko čte dětem. Knihy byly dětem předány v rámci Mikulášské nadílky, kterou připravily pro děti studenti 3.ročníku oboru Zdravotnický asistent SZŠ Ostrava dne 4.12.2014.
 
Bohumila Lokajová DiS., Staniční sestra dětské a novorozenecké oddělení, dětské ambulance, Vítkovická nemocnice a.s.
 


2014 - MŠ Kamarád předávala sbírku knih do Fakultní nemocnice HK

2014 - MŠ Kamarád předávala sbírku knih do Fakultní nemocnice HK

Nezisková organizace Celé Česko čte dětem se v projektu „Knihy pro nemocnice a dětské ordinace“ snaží ve spolupráci s nakladatelstvími a dárci vybavovat dětské knihovničky  v nemocnicích a v ordinacích dětských lékařů. I naše Mateřská škola Kamarád v Hradci Králové se zúčastnila výše uvedeného projektu a uspořádala v březnu 2014 sbírku knih, do které se zapojili především rodiče našich dětí. Vybralo se přes 52 knih, které byly předány ředitelkou školy Bc. Marií Joskovou, Dis. Za dětské oddělení si je převzala paní Bc. Jitka Nováková, která vyjádřila poděkování a přesvědčení, že se knihy setkají s vděčným přijetím a udělají dětem radost. Kromě knih byly na dětské oddělení předány i záložky do knih od organizace Celé Česko čte dětem, naší Mateřské školy a také záložky, které samy vyráběly naše děti. Jistě knihy a záložky udělají malým pacientům radost, a zkrátí tak dlouhé chvíle v nemocnici.

Bc. Michaela Slezáková, učitelka Mateřské školy Kamarád Hradec Králové


2014 - Knihy pro nemocnici v Písku

2014 - Knihy pro nemocnici v Písku

Knihy ze sbírky 4. Týdne čtení dětem  jsem dne 1. července  2014 předala dětem na Dětské a dorostové oddělení Nemocnice Písek, a.s. Kromě toho jsme na dětském oddělení vyvěsili plakáty CČČD a rozdali informační letáky pro veřejnost. pro Nemocnici Písek, 

Klára Holánová, regionální koordinátorka Celé Česko čte dětem