Týden čtení dětem odstartoval na zámku

Týden čtení dětem odstartoval na zámku

Slavnostní zahájení se uskutečnilo ve středu 1. června na magickém místě – v historickém sále zámku ve Slavkově u Brna. Hosty a slavkovské školáky přivítal moderátor Lukáš Hejlík. Pozvání na slavkovský zámek přijaly herečka Kamila Janovičová, známá z pohádky Tajemství staré bambitky, a Alena Mornštajnová. Nejčtenější česká spisovatelka se společností Celé Česko čte dětem spolupracuje také na sbírce povídek Kapuce od mikiny, která byla během zahájení rovněž představena. O hudební doprovod se postaral skladatel a klavírista Zdeněk Král se svou kapelou U tebe.

Pozvané děti a hosté si kromě samotného představení mohly zasoutěžit o knihy, podepsané paní Mornštajnovou, dozvěděli se, jaké knihy bavily v dětství  herečku Kamilu Janovičovou, poslechli  si písničky Zdeňka Krále a kapely U Tebe a viděli hry z oblíbeného projektu ListoVání.

Každý školák dostal po skončení programu knihu jako dárek, o které se postaraly nakladatelství Albatros, Jota, Grada, Host, Portál a společnost Knihcentrum. 

Týden čtení dětem je každoročním vrcholem celonárodní osvětové kampaně Celé Česko čte dětem​. Od 4. května se mohly na webových stránkách společnosti Celé Česko čte dětem zapojit školy, školky, knihovny a další organizace formou jednoduché registrace.Jaké akce se celý týden pořádaly si můžete prohlédnout ZDE.

Fotogalerie z akce ZDE

Reportáže přímo z akce jste mohli sledovat v České televizi v pořadu Dobré ráno a při vstupech na ČT24. Přímo z centra dění se vysílalo také na vlnách Českého rozhlasu.