Kapuce od mikiny


Kapuce od mikiny

Kapuce od mikiny

Patnáct renomovaných českých autorů vytvořilo originální povídky pro knižní sbírku s titulem Kapuce od mikiny. Knihu vydáváme v rámci rozsáhlejšího projektu. V dalších měsících budou následovat čtenářské dílny a semináře, které se zaměří na práci s dětskými kolektivy, ale i s vysokoškolskými studenty. 

Kapuce od mikiny. Takový titul má povídková kniha pro děti a mládež. Patnáct renomovaných českých spisovatelů (Alena Mornštajnová, Iva Procházková, Arnošt Goldflam, Ivona Březinová, Alena Ježková, Petr Stančík, Petra Soukupová, Ester Stará, Petra Dvořáková, Ondřej Buddeus, Viktorie Hanišová, Jana Šrámková, Klára Smolíková, Zuzana Dostálová a Vratislav Maňák) se ponořilo do vesmíru náctiletých a vytvořilo originální povídky na palčivá témata, se kterými se mládež identifikuje, ale která mohou být zároveň jistým tabu. Texty se věnují například tématu šikany, hendikepů, závislostí, materialismu či předsudků, ale i čestnosti, vnitřní svobody, zodpovědnosti, empatie či laskavosti. 

Knihu doplňují ilustrace běloruské výtvarnice a grafické designérky Eleny Rozhkové, která tvoří pod pseudonymem Tasmanskaya. Její tvorba je charakteristická prací s barvami a detaily.

Motto povídkové sbírky Kapuce od mikiny dotvořili mladí lidé: „Kapuce je hebké a příjemné teplo. Kapuce je ochrana před větrem. Kapuce je ulita, bunkr. Kapuce je koncertní síň a přístřeší.   A co všechno se do takové kapuce vejde? Všechno… Smutek, hněv, strach, žal, ale i radosti, sny, tužby a lásky.

Na vydaní sbírky povídek budou navazovat čtenářské dílny a semináře. 


Slavnostní křest knihy KAPUCE OD MIKINY

Slavnostní křest knihy KAPUCE OD MIKINY

Naše povídková kniha KAPUCE OD MIKINY má za sebou slavnostní křest, který svou návštěvou poctily spisovatelky Alena Mornštajnová, Ester Stará, Klára Smolíková a Viktorie Hanišová. Dorazila také ilustrátorka knihy Elena Rozhková, která tvoří pod pseudonymem Tasmanskaya.Někteří ze spisovatelů dorazit nemohli a poslali své zdravice.

Celým programem provázela moderátorka Českého rozhlasu, paní Kateřina Huberová. Kmotrovství se ujali Norbert Lichý, herec Divadla Petra Bezruče a Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK. „Knize bych chtěl popřát, aby se brzy dočkala i audio zpracování a získala třeba i ve spolupráci s naším divadlem jevištní podobu,“ sdělil Norbert Lichý.

Začátek programu odstartovala naše píseň Budu jejich ochráncem, která navodila příjemnou atmosféru v sále Kulturního domu Poklad v Ostravě. 

Mezi významnými hosty z řad našich sponzorů, partnerů a novinářů nechyběli ani zástupci Moravskoslezského kraje. Jim totiž patří velké poděkování. Díky podpory Moravskoslezského kraje a projektu OKAP II. (Odborné a kariérové a polytechnické vzdělávání) by toto dílo nikdy nemohlo vzniknout.

Přejeme naší knize spoustu spokojených čtenářů.

Fotogalerie z akce


Kapuce od mikiny na TV NOVA

Kapuce od mikiny na TV NOVA

V pátek 22. dubna jsme představili Celé Česko čte dětem v TV NOVA v pořadu Snídaně s Novou.

S moderátory Kristinou Kloubkovou a Pavlem Svobodou si popovídala ředitelka Eva Katrušáková, která divákům vysvětlila, proč je důležité předčítat dětem každý den 20 minut. Zmínila také naši rubriku Zlaté tituly, ve které můžou rodiče čerpat tipy co číst dětem. Spolu s paní spisovatelkou Alenou Mornštajnovou představily nový projekt KAPUCE OD MIKINY, do kterého nám paní Mornštajnová přispěla svou povídkou.

Diváci TV NOVA mohli také premiérově vidět naši píseň BUDU JEJICH OCHRÁNCEM

Věříme, že jsme naši myšlenkou zaujali a motivovali další rodiče

 


Zásilka knih dorazila

Zásilka knih dorazila

Děkujeme tiskárně Finidr za dloho očekávánou zásilku našich knih. KAPUCE OD MIKINY je tu. A je to velká krása. Těšíme se, až si získá své čtenáře.