The Week of Reading to Kids


10. Týden čtení dětem v ČR byl zahájen v Českém Těšíně

10. Týden čtení dětem v ČR byl zahájen v Českém Těšíně

10. Týden čtení dětem v ČR se uskutečnil letos netradičně od 1. do 7. října 2020, ale desítky akcí, na kterých se četlo, hrálo i zpívalo, se konalo před i po tomto datu. Letošní jubileum jsme oslavili celkem třemi velkými kulturními počiny. 

Tak, jako před deseti lety, den před inaugurací jsme pozvali rodiče a dospělé z okolí dítěte na samostatný program. 

FILMOVÝ VEČER S BESEDOU se konal ve středu 30. 9. 2020 od 17.00 hod. v kině Central v Českém Těšíně. Večer se skládal ze dvou částí:

  • Projekce vítězných krátkých animovaných filmů studentů pražské FAMU na témata rodina, vztahy rodiče-děti, mladí a sociální sítě a oceněného filmu „Dcera“ režisérky Darii Kashcheevy, nominovaný na Oscara
  • Besedy se zajímavými diskutujícími, kterými byli:

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D., český hokejový trenér, mentální kouč a autor knih
Karel Kovář alias Kovy, český youtuber, vloger, moderátor, dabér
Mgr. Eva Katrušáková, zakladatelka Celé Česko čte dětem
Mgr. Lenka Dostalíková, terapeutka a klinická psycholožka

Pořadem provázela Kateřina Huberová, moderátorka Českého rozhlasu Ostrava.

Slavnostní inaugurace nebo-li zahájení s bohatým kulturním programem proběhla ve čtvrtek 1. 10. 2020 v Kass Střelnice pro děti ze základních škol v Českém Těšíně, kam se zahájení vrátilo po deseti letech. 

Slavnostní programy pro děti z místních základních škol uvedl v Kass Střelnice herec a moderátor LUKÁŠ HEJLÍK. Školáci viděli youtubere, vlogera, moderátora a dabéra v jednom KOVYHO, herečku Moravskoslezského divadla v Ostravě LADU BĚLAŠKOVOU, hudební a pěvecké DUO VRÁMOLL a samozřejmě již tradičně herce scénického čtení LiStOVáNí. Program pro mladší děti začal v 9.00 hod. a pro starší od 11.00 hod. 

V rámci inaugurace jsme pokřtili a pustili do světa také naši novou píseň "Budu jejich ochráncem". Písničku plnou popletených pohádek pro Celé Česko čte dětem napsal skladatel, textař a bavič Jiří Krhut. S písní jsme spustili také nový videoklip z natáčení v Českém rozhlase v Ostravě i v Praze. Autorem klipu je známý režisér Petr Němeček. Píseň nazpívali David StypkaMirai NavrátilPetr BendePatricia JanečkováHana FialováKACZIRostislav OleszEva DřízgováRichard KrajčoMilan BarošŠtěpán Kozub, karvinský dětský pěvecký sbor PermoníkReportáž z natáčení natočila Česká televize OstravaČeský rozhlas, informace najdete na Facebooku a fotografie Martina Straky a Martina Řezáče ve FOTOGALERII

PÍSEŇ "Budu jejich ochráncem"

TISKOVÉ ZPRÁVY A PLAKÁTY

DĚKUJEME PARTNERŮM