Slavnostní Inaugurace


1. října 2020 jsme zahájili v Českém Těšíně!

1. října 2020 jsme zahájili v Českém Těšíně!

10. Týden čtení dětem v ČR se uskutečnil letos netradičně od 1. do 7. října 2020, ale desítky akcí, na kterých se bude číst, hrát i zpívat se bude konat před i po tomto datu. Slavnostní inaugurace nebo-li zahájení s bohatým kulturním programem proběhla ve čtvrtek 1. 10. 2020 v Kass Střelnice pro děti ze základních škol v Českém Těšíně, kam se zahájení vrátilo po deseti letech. 

Slavnostní programy pro děti z místních základních škol uvedl v Kass Střelnice herec a moderátor LUKÁŠ HEJLÍK. Školáci viděli youtubere, vlogera, moderátora a dabéra v jednom KOVYHO, herečku Moravskoslezského divadla v Ostravě LADU BĚLAŠKOVOU, hudební a pěvecké DUO VRÁMOLL a samozřejmě již tradičně herce scénického čtení LiStOVáNí. Program pro mladší děti začal v 9.00 hod. a pro starší od 11.00 hod. 

V rámci inaugurace jsme pokřtili a pustili do světa také naši novou píseň "Budu jejich ochráncem". Písničku plnou popletených pohádek pro Celé Česko čte dětem napsal skladatel, textař a bavič Jiří Krhut. S písní jsme spustili také nový videoklip z natáčení v Českém rozhlase v Ostravě i v Praze. Autorem klipu je známý režisér Petr Němeček. Píseň nazpívali David StypkaMirai NavrátilPetr BendePatricia JanečkováHana FialováKACZIRostislav OleszEva DřízgováRichard KrajčoMilan BarošŠtěpán Kozub, karvinský dětský pěvecký sbor PermoníkReportáž z natáčení natočila Česká televize OstravaČeský rozhlas, informace najdete na Facebooku a fotografie Martina Straky a Martina Řezáče ve FOTOGALERII