Kdo nic nedělá, nic nemá…


Kdo nic nedělá, nic nemá…

Místo konání: Školní družina Beroun - Závodí, Komenského 249
Organizátor: ŠD Beroun - Závodí, Komenského 249
Datum akce: 12.04.2024

Máme za sebou měsíc březen, který je vždy vyhlášen jako měsíc čtenářů či měsíc knihy. Během tohoto měsíc proběhlo mnoho akcí, mnoho soutěží. Vyvrcholením tohoto měsíce byla Noc s Andersene. Ne jinak tomu bylo i v naší školní družině. I když v družině neproběhla Noc s Andersenem, nýbrž Andersenovo odpoledne.

Po čtrnácti dnech byla naše činnost v rámci měsíce čtenářů či měsíce knihy zhodnocena. Dětem od Veverušáků se dostalo vyhodnocení a k němu jsme obdrželi balíček. Velké překvapení, neboť jsme ani netušili, že by se tak mohlo stát. A stalo se. V pátek 12. 4. děti z 2. oddělení obdržely balíček, který se musel hned otevřít. A co tam na nás čekalo? Několik plyšáků pro radost a dvě krásné knihy. První od Václava Čtvrtka Cesty formana Šejtročka a druhá kniha Lovci klíčů – válka čarodějů od Erica Lupera.

Kniha Václava Čtvrtka, Cesty formana Šejtročka, kterou ilustroval Zdeněk Miler, nám hned zůstala v ruce a my jsme ji začali číst. Známé jsou i příběhy z televizního vysílání večerníčků. Forman Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády – vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou, ale i dalšími.

Až dočteme tuto knihu, vrhneme se na Lovce klíčů. Děkujeme za krásné knihy. Každý dáreček, každý balíček je pro nás závazkem, že musíme i nadále pokračovat v započatém díle. Vždyť „Bez práce, nejsou koláče“. To je přeci i jasné, kdo nic nedělá, nic nemá…

Květa Hrbáčková

Fotogalerie

Plakát z akce