Bylo Nebylo


Bylo Nebylo

Místo konání: MŠ Sluníčko Soběchleby, třída Ježečci
Organizátor: MŠ Sluníčko Krupka, Kollárova 597, Krupka
Datum akce: 04.02.2024

BYLO NEBYLO a BYLO NEBYLO příběhy s otevřeným koncemí jsou knihy plné krátkých vymyšlených příběhů od dětí předškolního věku.

Jednotlivé příběhy obsahují různé postavy a události, které děti samy vymyslely se svou učitelkou Veronikou Dvořákovou, která knihám dala konečnou podobu. Knihy jsou doplněny o dětské ilustrace k příběhům, které nakreslily samy děti.

V červnu 2023 měla první kniha svůj velký křest. Ten se konal v prostorách MŠ Soběchleby, kde se děti společně s učitelkami a paní ředitelkou pochlubily s výsledkem své tvorby. Na křest byl pozván pan starosta města Krupky spolu ze zástupci školského odboru a Městské knihovny v Krupce. Bylo to opravdu vzrušující a slavnostní setkání, na které budou všichni dlouho vzpomínat.

Po vydání druhé knihy Bylo Nebylo - příběhy s otevřeným koncem se konal druhý křest a zároveň předávání knih svým autorům v Městské knihovně Krupka. Zde měly děti možnost prezentovat své příběhy a představit je i ostatním malým čtenářům a veřejnosti.

Tato iniciativa byla skvělým příkladem toho, jak dětská kreativita a představivost mohou přinést něco unikátního a inspirativního.

 

 

Fotogalerie

Plakát z akce