Pohádková pyžamová párty


Pohádková pyžamová párty

Místo konání: MŠ Vintířov
Organizátor: Kolektiv MŠ Vintířov
Datum akce: 20.10.2023

Dne 20.10 2023 se děti nemohly dočkat, až půjdou domů a bude už večer. Čekalo je totiž první noční spaní ve školce.

Paní učitelky pozvaly na akci studentku SPGŠ , aby si s námi  užila pohádkovou párty a přečetla dětem pohádku.

Děti vcházely v pyžamkách do vyzdobené třídy plné měsíců, hvězdiček a zvířátkových spáčů , kde je přivítaly paní učitelky se studentkou Terezkou.

Děti se rozloučily s rodiči a párty mohla začít.

 

Na červeném koberci se pyšně procházely děti ve svých krásných pyžamkách a představovaly , to co mají při spaní rády- polštář, plyšáka. ..

Po módní přehlídce nám Terezka představila krásnou knihu “Pohádky z pokojíčku” od české spisovatelky Ladislavy Horové a přečetla pohádku “ Co bylo v krabici”.

Zda děti pozorně poslouchaly se přesvědčila kontrolními otázky. Všichni správné odpovědi znali a Terezka je pochválila.

 

Po pohádce nás čekaly pohádkové úkoly- zdobily jsme polštářek na spaní, učili jsme pejska přeskakovat překážky , hádali jsme , co bylo v kouzelné krabici a pojídaly dobrůtky.

 

Diskokoule se rozzářila a dýdžejka Terka už pouštěla první písničku. Děti tančily v pyžamkách a moc si zábavu užívaly. Nechyběla ani polštářová bitva a světélkové šou.

 

Po diskotéce jsme nachystali postýlky, děti se umyly, vyčistily zoubky a zachumlaly se do postýlek. Terezka jim přečetla ještě jednu pohádku “ Chlupáček a Nanynka” ze stejné knihy a děti pomalu usínaly.

 

Ráno se děti postupně probouzely , uklidili jsme spaní. V šatně děti objevily překvapení, které jim tam nechal skřítek Usínáček -odměna. Následovala hygiena, převlékání z pyžamka a snídaně. Děti se postupně rozcházely s rodiči domů.

Akce se všem moc líbila.

Fotogalerie

Plakát z akce