Přidat akci, která bude


Výtvarná soutěž pro děti do 7 let

Výtvarná soutěž pro děti do 7 let

 

V rámci kampaně Celé Česko čte dětem nakreslete v červnu obrázek, ze kterého se dozvíme, kdo a jak vám doma čte. 

Výkresy odevzdejte do 30. 6. 2023 na pobočce Benešova v Městské knihovně Kolín. 

Na vaše obrázky se již teď moc těšíme. 


Čtěte dětem 20 minut denně. Každý den.

Čtěte dětem 20 minut denně. Každý den.

 

Knihovna Kolín Vás zve na společné čtení v knihovně na pobočku Benešova. 

Děti vemte, mamku, taťku, babičku, dědečka, tetu, strejdu ...

...nebo koho vás napadne ke spolčnému čtení


Čtenářská dílna pro děti - Nadějkov

Čtenářská dílna pro děti - Nadějkov

 

 

Knihovna Nadějkov pořádá dne 22. 4. 2023 čtenářskou dílnu pro děti.

Srdečně vás všechny zveme. 


Knihovna Pražmo ČTE DĚTEM

Ve čtvrtek 24.února  v 17:00 proběhne první z celoročního pásma „Čteme dětem“ v naší obecní knihovně. Vybranou pohádkou je pro tentokráte „O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku“ od Boženy Němcové. Toto předčítání se pak bude opakovat každý poslední čtvrtek v měsíci.

Srdečně vás zveme

Za kolektiv knihovnice Kateřina Janošíková


Petra Biache zve na sobotní on-line čtění

Petra Biache zve na sobotní on-line čtění

Malou vílu odnese vítr mistrál z hor do zahrady opuštěného domu na pobřeží Provence. Víla se o zahradu začne starat a postupně si na nový domov zvykne. Seznámí se s vílou, která žije ve vesnické kavárně, a společně se rozhodnout vykonat dobrý skutek.

Více zde: https://www.facebook.com/PetraBiacheReading?_rdc=1&_rdr


Petra Biache čte dětem

Petra Biache čte dětem

On-line čtení pro děti.

Na FB stránce Petra Biache čte dětem každou sobotu večer probíhá on-line čtení z vybrané knížky. 

Už tuto sobotu 10. 7. to bude kniha -  „Pipi dlouhá punčocha“ a proběhne v sobotu v 19:30 živě na Facebooku

Přejeme krásné léto, plné dobrého čtení! 


Letní akce v Kolíně

Letní akce v Kolíně

Kolínské muzeum se připojilo k projektu Celé Česko čte dětem a během letních prázdnin nabízí dětem a jejich (pra)rodičům čtení pohádek regionálních autorů, tvůrčí a výtvarné aktivity a spoustu dalších úkolů a her.

Muzejní herna otevřena celé prázdniny - každý den, kromě pondělí od 10 do 16 hodin :-)

Program s lektorem - čtení, tvoření, povídání, hraní - vždy ve středu od 10 do 16 hodin :-)


7., 14. a 21. července - Cestovací pohádky Evy Bešťákové

Eva Bešťáková: Cestovací pohádky, ilustr. Vlasta Beránková

Těšit se můžete na cestovatelské téma. Můžete letět do vesmíru raketou, vznášet se mezi mraky balonem nebo pilotovat letadlo. Po vodě připlujete lodí nebo parníkem. Auta a autobusy jsou u nás samozřejmostí. Zahrajete si s dřevěnými vláčky a postavíte opravdové nádraží. Řekneme si, jak se chovat ve vlaku, a číst po cestě si budeme nádhernou knížku Evy Bešťákové Cestovatelské pohádky. Naučíme se jednoduchou výtvarnou techniku, která vynikne na vašem cestovatelském leporelu. To si odnesete i s vlastnoručně vyrobeným létajícím balónem.

28. července, 4. srpna -Tajemství kolínských draků a další pověsti

Martin Drahovzal: Báje a legendy Kolínska a Kouřimska - O dracích z kolínského znaku
ilustrace Josefa Švarce Kolínský drak

Tentokrát vás oslovíme dračím tématem. Spatříte opravdové dračí hnízdo. Rozmanitých draků si vyrobíme různými technikami mnoho. A co si tentokrát odnesete? Dračí leporelo jednoduchou výtvarnou technikou nesmí chybět. Dále dračí vejce a dračí oko. Nezapomeneme ani na čtení. Bájí a pověstí je na Kolínsku dost. Tu o kolínských dracích si přečteme z knihy Martina Drahovzala. Jako ilustrátor draků nás podpořil Josef Švarc, autor nejen kolínských omalovánek. Dračí princezna Růžena nám bude vyprávět, jak to má takový těžké. Trochu sice šišlá, ale vy ji to jistě odpustíte.

11., 18. a 25. srpna - Lichožrouti aneb ponožky stokrát jinak

Pavel Šrut: Lichožrouti, ilustr. Galina Miklínová

Pozvání k výstavě přijala regionální výtvarnice Galina Miklínová. Její ilustrace knihy Lichožroutů autora Pavla Šruta dobyla celý svět. Získali spolu za knihu mnohá ocenění - Zlatá stuha 2004, 2005, Magnesia Litera 2009, Kniha desetiletí 2011 a kniha byla zapsána na Čestnou listinu IBBY - nejprestižnější mezinárodní ocenění pro tvůrce dětských knížek.

U nás v muzeu si Lichožrouty připomeneme výstavou originálních ilustrací i čtením této knihy. Dále výtvarnou dílnou na téma  nezbedných ztracených ponožek. Budete ponožky hledat, malovat, stříhat, vytvářet. Prostě ponožky stokrát jinak :-)

Kde? Červinkovský dům, Brandlova 27, Kolín (proti kostelu sv. Bartoloměje)

Kdy? vždy ve středu 7., 14., 21. a 28. července, 4., 11., 18. a 25. srpna

V kolik? od 10 do 16 hodin

Cena? 30 Kč pro návštěvníka od 3 do 99 let


Týden čtení dětem v MŠ Blahoslavova v Ostravě

Týden čtení dětem v MŠ Blahoslavova v Ostravě
V pátek 7. 6. 2019 navštívili knihovnice a knihovník z oddělení pro děti a mládež Knihovny města Ostravy Mateřskou školu Blahoslavova. Děti již knihovníky znaly z jejich dřívější návštěvy v knihovně u Sýkorova mostu, kde si nejen prohlížely knihy, ale také shlédly představení Pejsek, Kočička a rychlovarná truhla. Na návštěvu se všichni těšili, jak knihovníci, tak i děti. Barevná školka má čtyři třídy, a tak se knihovníci domluvili a každý zavítal za dětmi z jedné třídy, v níž pak předčítal z oblíbených knih. Děti čtení pozorně poslouchaly a aktivně se zapojovaly. Mladší se s nadšením ponořily do příběhů od Petra Horáčka Husa Líza a O myšce, která se nebála. Předškolní děti zavítaly prostřednictvím knih do Šeptajícího lesa, kde se seznámily s vikingem Tappim a jeho kamarádem Chichotkem, jejichž autorem je oblíbený polský spisovatel Marcin Mortka. Pobavily se také u knih od českého spisovatele Jiřího Kahouna. Knihovníky za jejich poutavé čtení děti odměnily písničkami a malým tanečním vystoupením.
 
Knihovníci navštívili školku v rámci celorepublikové akce 9. Týden čtení dětem. Během tohoto týdne mohli návštěvníci oddělení pro děti a mládež načerpat inspiraci ke čtení, získat tipy na knihy vhodné pro společné čtení, zahrát si hry s knižní tématikou (Rychlé šípy, Staré pověsti české, Přines si svou knihu...), setkat se s regionální koordinátorkou Celé Česko čte dětem a mnoho dalšího. Čtení dětem probíhalo nejen ve školce, ale i v knihovně. Oddělení ve středu 5. 6. 2019 navštívily děti z 1. třídy ZŠ Matiční, které již knihovnu dobře znaly z předchozích návštěv a z pasování na čtenáře. Během předčítání z knihy Kosí bratři od Ludvíka Středy si děti i knihovnice společně potvrdily známou pravdu, že čtení není nuda, ale zábava.

Přidejte svou akci do Kalendáře

Napište nám na email: kotschi@ctemedetem.cz základní informace o akci, kterou připravujete, ať se o ní dozví ostatní! Pošlete nám: název akce, město, místo a datum konání, popis akce, pořadatele a kontaktní osobu. Nezapomeňte přidat plakát. Vše se pak zobrazí v Kalendáři akcí na úvodní straně našeho webu. Reportáž z již proběhlé akce spolu s fotografiemi můžete vložit on-line ZDE

 


Knihovna Pražmo ČTE DĚTEM

Ve čtvrtek 24.února  v 17:00 proběhne první z celoročního pásma „Čteme dětem“ v naší obecní knihovně. Vybranou pohádkou je pro tentokráte „O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku“ od Boženy Němcové. Toto předčítání se pak bude opakovat každý poslední čtvrtek v měsíci.

Všechny vás zveme

Za kolektiv knihovnice Kateřina Janošíková